Na uczelni funkcjonują następujące koła zainteresowań

 • Akademicki Klub Turystyczny powstał w 2006 roku na kierunku kulturoznawstwo. Celem koła jest popularyzacja turystyki górskiej oraz propagowanie wśród studentów uczelni zdrowego stylu życia poprzez aktywny wypoczynek i kontakt z przyrodą. W ramach działalności klubu organizowane są rajdy i imprezy turystyczno-krajoznawcze, służące poznaniu historii, kultury oraz walorów przyrodniczych Sanoka i okolic, jak również państw sąsiednich – Ukrainy i Słowacji. 

Najważniejsze imprezy cykliczne:

 1. Rajd Beskidzki (wiosna) – pogranicze polsko-słowackie;
 2. Rajd Wschodniokarpacki (czerwiec) – Karpaty Ukraińskie
 3. Rajd Bieszczadzki (jesień).

Koło ściśle współpracuje z sanockim oddziałem PTTK, a jego członkowie mają okazję zapoznać się  z pracą przewodników górskich i terenowych oraz pilotów wycieczek, w tym zagranicznych. Działalność koła skupia się również na organizacji bazy studenckiej w Huczwicach koło Baligrodu, mającej docelowo stanowić bazę terenową uczelni. 

Opiekun Koła: dr hab. Robert Lipelt

Chatka Studencka

Nasza uczelnia we współpracy z Lasami Państwowymi (Nadleśnictwo Baligród) oraz PTTK Oddział Sanok zorganizowała w Huczwicach bazę studencką. Baza jest miejscem wypadów studentów PWSZ, jak i przystankiem na szlaku dla strudzonych wędrowców. Więcej na temat samej miejscowości można znaleźć TUTAJ.

 chatka2.jpg

Zapraszamy wszystkich chetnych do skorzystania z bazy. Kontakt do opiekuna:

dr inż. Mateusz Kaczmarski: kaczmarski176@gmail.com


 • Chór Kameralny PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku skupia studentów Zakładu Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku, ale otwarty jest na Wszystkich, którzy poprzez śpiew chóralny pragną wyrażać swoje emocje i uczucia. Działalność Koła przejawia się w regularnych próbach chóru, podczas których poruszane są zagadnienia z historii muzyki, propedeutyki dyrygowania, emisji głosu, estetyki muzyki i szeroko pojętej kultury muzycznej. Efekty tych spotkań prezentowane są podczas licznych koncertów związanych z działalnością Uczelni i poza nią – takich jak festiwale, konkursy, warsztaty. W repertuarze Chóru znajdują się utwory chóralne od średniowiecza do współczesności, zarówno a cappella, jak i wokalno-instrumentalne. W ramach działalności Koła studenci mają możliwość zdobycia praktycznych umiejętności, niezbędnych w samodzielnej pracy zawodowej. Chór kameralny brał udział w wielu konkursach i przesłuchaniach regionalnych i ogólnopolskich, m.in. Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej „Cantate Deo” (Rzeszów 2004), podczas którego zdobył I miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Musica Sacra” (Bratysława 2006), gdzie uzyskał nagrodę „Srebrne pasmo”.

Opiekun chóru: prof. dr hab. Grzegorz Oliwa

630622921.jpg


 • Studenckie Koło Wolontariatu, którego celem jest rozwijanie u młodzieży wrażliwości na potrzeby innych ludzi, niesienie bezinteresownej pomocy i nabywanie doświadczeń wynikających ze specyfiki zawodów medycznych. Koło propaguje idee wolontariatu wśród młodzieży i społeczności lokalnej, przygotowuje wolontariuszy do świadczenia usług, angażuje młodzież w akcje i programy o zasięgu ogólnopolskim i europejskim, pozyskuje środki finansowe. Członkowie koła organizują i uczestniczą w różnych akcjach charytatywnych, jak np. Dzień Dziecka, Mikołajki dla dzieci z SPZOZ w Sanoku czy akcja „Ziemia sanocka dla szpitala”. Działalność w kole daje satysfakcję z niesienia pomocy potrzebującym, szansę zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń, pokazuje, jak można pożytecznie spędzić swój wolny czas.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Opiekun koła: mgr Małgorzata Dżugan 


 • Koło Zainteresowań Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Studencki Dar", rok założenia: 2014. Cele koła: zrzeszenie wszystkich studentów PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku będących honorowymi dawcami krwi. Do zadań klubu należy propagowanie i popularyzowanie akcji zbiorowego i indywidualnego oddawania krwi.

Opiekun koła: mgr Edyta Krowicka


         Klub Uczelniany AZS PWSZ Sanok zajmuje się:

 1. prowadzeniem sekcji sportowych,
 2. zakupem sprzętu i opieką nad nim,
 3. organizacją zawodów i zgrupowań naszej uczelni,
 4. udziałem studentów w zawodach pozaakademickich.

 Opiekun: mgr Barbara Nikody

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
e-mail: rektorat@pwsz-sanok.edu.pl 
NIP: 687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję