Ob.Sesja powstała w 2007 roku. Na pomysł wpadli studenci komunikacji medialnej, czyli naszego odpowiednika studiów dziennikarskich. Początki były skromne. Dla każdego z redaktorów była to pierwsza przygoda z wydawaniem gazety. Kolejne numery nabierały jednak coraz ciekawszego charakteru. Nazwa na okładce również ewoluowała, choć roboczo każdy używał nazwy „Obsesja”. Członkowie redakcji skończyli w 2009 roku studia w Sanoku. Praca w Ob.Sesji dużo im dała; część z nich pracuje już w mediach. Doczekali się godnych następców, o czym świadczą najnowsze numery magazynu.

Zapraszamy do przeglądania wydań elektronicznych oraz do współpracy przy tworzeniu naszego studenckiego magazynu.

Kontakt:

mgr Andrzej Sroka – opiekun Naukowego Koła Dziennikarskiego ZOOM
Justyna Borek – redaktor naczelna 

 

E-mail do redakcji: obsesja@pwsz-sanok.edu.pl

 

Do przeglądania wydań elektronicznych potrzebny jest program Adobe Reader. 


OB.SESJA — nr 4(36)/2017  rok akademicki 2017/2018

Drodzy Czytelnicy,

oddajemy w Wasze ręce pierwszą w tym roku akademickim „Ob.Sesję”. Proces jej powstawania był burzliwy zarówno ze względu na zmiany personalne w redakcji, jak i niemały „lifting” graficzny. Z tychże powodów wydanie magazynu zostało przesunięte. Dołożyliśmy wszelkich starań, by każdy z Was znalazł w tym numerze to, co jest dla nas podstawą pracy redakcyjnej – pasję, zaangażowanie oraz rzetelne przedstawianie interesujących i ważnych spraw.

Chociaż inauguracja roku akademickiego, nadanie tytułów magistrów, sukcesy sekcji sportowej AZS czy też rozpoczęcie kolejnego semestru Akademii Małego Żaka miały miejsce już niespełna pół roku temu, uwiecznienie tych wydarzeń na stronach „Ob.Sesji” jest szczególną formą kroniki.

Z drugiej strony jednak szlabany na parkingu uczelnianym stoją nadal; wciąż warto zainteresować się Picassem i wybrać się do Lublina; najnowszy film Krzysztofa Zanussiego jeszcze nie trafił na ekrany kin; a Bieszczady po dziś dzień pozostają krainą tajemniczą, obrosłą w piękne legendy, zamieszkałą przez nietuzinkowych ludzi i stanowiącą miejsce pracy dzielnych funkcjonariuszy Straży Granicznej.

O wspomnianych tematach (i nie tylko) przeczytacie w tym wydaniu „Ob.Sesji”. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tego numeru, a także zachęcamy każdego do dołączenia do nas i współtworzenia niniejszego magazynu. Drzwi redakcji stoją otworem!

obsesja_nr36_web300ppi.jpg

OB.SESJA — nr 3(35)/2017 rok akademicki 2016/2017

 „Po-sesyjny”, ale wciąż „obsesyjny” numer z końca czerwca 2017 wychodzi na przeciw następujacym pytaniom: „Czy infrastruktura naszej uczelni jest przyjazna studentom niepełnosprawnym?”, „Czy pogodzenie obowiązków matki i studentki jest możliwe?”, a także „Czy naprawdę Sonia Bohosiewicz zapraszała wszystkich do pójścia z nią do łóżka?”. Podpowiemy, że na dwa z powyższych pytań znajdziecie odpowiedź twierdzącą w najnowszym wydaniu naszej gazety studenckiej. Z pozostałych artykułów dowiecie się o tym, jak wyglądał tegoroczny Dzień Otwarty PWSZ w Sanoku, zapoznacie się z procedurą oddawania krwi, a także poznacie wagę inicjatywy DKMS, która wielu osobom może uratować życie. Wesołe jest życie studenta, zatem nie mogło zabraknąć fotorelacji z Sanockich Kulturaliów. Ponadto sukcesy naszych sportowców, wrażenia z Erasmusa we Włoszech, bydgoski festiwal Ethniesy, kontakt z naturą w rezerwacie Prządki, artykuł o „Antologii Wolności”, a na koniec dłuższa rozmowa ze światowej klasy jazzowym pianistą, który gra boso – Leszkiem Możdżerem.  

Do pobrania: 

obsesja_35_-_okladka.jpg


OB.SESJA — nr 1-2(33-34)/2017 rok akademicki 2016/2017

„Ob.Sesja” się rozwija – po raz pierwszy wydanie naszego magazynu liczy sobie 36 stron! Tematem podwójnego numeru najnowszej „Ob.Sesji” są studenckie podróże – poznajcie wrażenia studentów sanockiej PWSZ, którzy odwiedzili Portugalię, Czechy, Ukrainę oraz Rosję. A co ciekawego działo się na uczelni? Gala wolontariatu, Konferencja dotycząca nowych mediów, „Akcja Mikołaj” Studenckiego Daru Serca, a także warsztaty fotograficzne i filmowe – o swojej pasji do filmu opowiada w wywiadzie Małgorzata Szyszka. Tam, gdzie człowiek traci zasięg, odzyskuje wolność – „Dziki Chillout w Balnicy” oraz rozmowa z Włodkiem Waligórskim, który pieszo przeszedł od trójstyku do trójstyku. Przeczytać możecie również o wrażeniach ze stażu w Polskim Radiu Rzeszów; historii Bieszczad na szklanym ekranie; wycieczce uczelnianego PTTK do Lublina. W numerze znajdziecie również informacje sportowe oraz artykuły poruszające temat sztuki: o Orkiestrze Jednej Góry Matragona pisze jej członek i student PWSZ w Sanoku; Kayah w wywiadzie podkreśla wartość optymizmu i miłości; a na deser muzyka z czarnych płyt – o zbieractwie, rytuałach i uzależnieniu od analogów. 

Do pobrania: 

obsesja33_34.jpg


OB.SESJA — nr 4(32)/2016 rok akademicki 2016/2017

15 lat istnienia PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku! Oprócz artykułu o tegorocznym jubileuszu naszej uczelni, przeczytacie również o: zapoczątkowaniu inicjatywy Akademii Młodego Żaka; praktykach w Wiedniu i Koszycach możliwych dzięki programowi Erasmus+;  a także o sanockim skansenie, który jest wyjątkowo wdzięcznym tłem dla planu filmowego. Tematy obyczajowe poruszają artykuły o zasadności optymizmu, wszechobecnych makaronizmach oraz skrępowanej wolności kobiet żyjących na Bliskim Wschodzie; a o sztuce i pasji z nią związanej przeczytacie w wywiadach: z profesorem Tomaszem Chomiszczakiem, romanistą, literaturoznawcą i wykładowcą w sanockiej PWSZ – o zamiłowaniach i zainteresowaniach słynnych sanoczan; z doktor Iwoną Bodziak, wykładowcą na naszej uczelni – o tym, co jej w duszy gra; oraz ze studentem PWSZ, Hubertem Walko – o pamięci do dat, piłce nożnej, informatyce i jego autorskim portalu internetowym.

obsesja32.jpg


OB.SESJA — nr 3(31)/2016 rok akademicki 2016/2017

Numer 31 z października 2016 rozpoczyna artykuł o rekordowej liczbie odwiedzających sanocką PWSZ podczas Dnia Otwartego. Co wyróżnia naszą uczelnię i jakie wrażenie zrobiła również na obcokrajowcach – przeczytajcie sami! Mowa również o podjętych i zrealizowanych inicjatywach sanockiej uczelni. Kilka(set) słów o magii Bieszczad i niepowtarzalnej atmosferze Lwowa. Nie samymi egzaminami student żyje, tak więc w numerze również wywiad z zespołem Cliver, który zagrał na tegorocznych Juwenaliach Sanockich. Dodatkowo doświadczenia i wspomnienia z pobytu na Malcie, relacja uczestników Akademickich Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym, Erasmus w pigułce oraz muzyka: rozmowa o wspólnej inicjatywie członków różnych zespołów związanych ciałem i duchem z Bieszczadami oraz wywiad z Dj’em AcidPoint – Sewerynem Szwydem – absolwentem sanockiej PWSZ. A to nie wszystko!

obsesja31.jpg

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
e-mail: rektorat@pwsz-sanok.edu.pl 
NIP: 687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję