Amelia w Puszczy - czyli o kolejnych praktykach naszej studentki

21.11.2018 Kategoria: Studenci

„Puszcza ma bowiem w istocie imponujący wiek 6-8 tysięcy lat, choć poszczególne jej elementy są młodsze. Obok siebie żyją w niej organizmy o różnej fizjologicznej długości życia: od jednodniowej po kilkusetletnią. Puszcza w każdym momencie jest młoda, dojrzała i stara.” 

Tak pisała Simona Kossak o Puszczy Białowieskiej.  

Tę różnorodność (chociaż w niewielkim stopniu) mogła poznać  studentka pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych Amelia Piegdoń odbywając dwutygodniowe praktyki leśne w Zakładzie Ekologii Lasu Instytutu Badawczego Leśnictwa. Instytut prowadzi szereg badań, m.in. związanych z ekologią organizmów i zbiorowisk leśnych oraz ich ochroną. Amelia miała możliwość poznania ostępów puszczańskich w ramach projektu pt.  „Ocena i monitoring zmian stanu różnorodności biologicznej w Puszczy Białowieskiej na podstawie wybranych elementów przyrodniczych i kulturowych” finansowanego przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych w Warszawie. Jak sama mówi: to miejsce jest magiczne i bardzo uzależniające a pod okiem specjalistów mogłam zgłębiać wiedzę  (jak się można było domyśleć porostów nie zabrakło). 

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję