KOŁA NAUKOWE
- Studenckie Koło Naukowe Mechaników powstało w 2008 roku. Swoje zainteresowania rozwijają w nim studenci kierunku mechanika i budowa maszyn. Celem koła jest przede wszystkim działalność naukowa, udział w studenckich seminariach i projektach badawczych, poznawanie rozmaitych aspektów przyszłej działalności zawodowej, a także współpraca z ośrodkami badawczymi w całym kraju oraz z lokalnymi przedsiębiorstwami i zakładami przemysłowymi.
Opiekun koła: dr inż. Daniel Nycz, dr inż. Zygmunt Żmuda.
- Koło Naukowe „Agroekolog” powstało w 2006 roku. Celem jego funkcjonowania jest poszerzenie wiedzy zdobywanej podczas zajęć dydaktycznych, uczestnictwo w badaniach naukowych realizowanych przez pracowników naukowo-dydaktycznych Instytutu Rolnictwa, czynne uczestnictwo w konferencjach naukowych, organizowanie własnych konferencji oraz zdobywanie uprawnień związanych z atestacją gospodarstw ekologicznych. W ramach działalności koła studenci mają możliwość wyjazdu na praktyki zawodowe za granicę.
Opiekun koła: prof. dr hab. Kazimierz Klima
- Koło Naukowe Młodych Pedagogów powstało w 2011 roku. Przedmiotem działalności koła jest: rozwijanie zainteresowań naukowych, kształtowanie kompetencji psychopedagogicznych studentów, współpraca z lokalnymi instytucjami oświatowymi, uczestnictwo w seminarich i konferencjach naukowych, inicjowanie i organizowanie działań naukowych i samokształceniowych.
Opiekun koła: mgr Patrycja Pater
- Studenckie Koło Naukowe Pielęgniarek zarejestrowane zostało w roku 2006 i skupia tylko studentów kierunku pielęgniarstwo. Działalność ma na celu rozbudzanie zainteresowań pracą naukową i badawczą, twórczą, samokształceniową i popularyzatorską w środowisku studenckim, współudział w organizowaniu spotkań naukowych, dyskusji, seminariów, konferencji, rozwijanie współpracy między studentami innych uczelni, kształtowanie więzi emocjonalnej (identyfikacja z zawodem pielęgniarki/pielęgniarza), organizowanie działań o charakterze prozdrowotnym na terenie uczelni i miasta.
Opiekun koła: dr Krzysztof Jakubowski
- Studenckie Koło Naukowe Ratowników Medycznych założone zostało w 2010 roku i skupia tylko studentów kierunku ratownictwo medyczne. Powstanie koła jest ściśle związane z chęcią wspólnego poszerzania wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie ratownictwa. Koło przygotowuje pokazy ratownictwa, wspólne warsztaty, orgaizuje i wyjeżdża na konferencje, a także promuje idee nowoczesnego ratownictwa medycznego w środowisku lokalnym.
Opiekun koła: dr Jarosław Sawka
- Studenckie Koło Naukowe Służb Społecznych Zakładu Pracy Socjalnej „Przyjazna dłoń” powstało w 2011 roku. Przedmiot jego działalności skupia się na prowadzeniu badań naukowych z uwzględnieniem różnych aspektów pracy socjalnej, proponowaniu wdrażania wyników do praktyki pracy socjalnej, prowadzeniu działalności kulturano-oświatowej mającej na celu uwrażliwienie społeczeństwa w aspekcie ubóstwa socjalnego, szerzeniu idei wsparcia oraz kształtowaniu właściwych postaw wobec osób niepełnosprawnych.
Opiekun koła: mgr Edyta Dziadosz
- Koło Naukowe Fotografii Przyrodniczej „FOTOsynteza” zarejestrowano w 2012 roku. Celem jego działalności jest rozbudzanie zainteresowań pracą naukową, badawczą, twórczą, samokształceniową i popularyzatorską w środowisku studenckim, organizowanie spotkań naukowych, dyskusji, seminariów, praktyk, konferencji i sesji oraz obozów naukowych, a także upowszechnianie wyników pracy naukowej studentów.
Opiekun koła: dr Marian Szewczyk, e-mail: obiektyw@pwsz-sanok.edu.pl
- Koło Naukowe "Hossa – z nami się opłaca", rok założenia: 2015. Cele koła: pobudzanie zainteresowań naukowych członków oraz studentów PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku, poszerzenie wiedzy z zakresu ekonomii i zarządzania, wdrażanie studentów do pracy naukowej, rozwijanie zdolności organizacyjnych członków oraz zdobywanie doświadczenia w kontaktach z firmami, instytucjami i organizacjami działającymi tak w Polsce jak i poza jej granicami.
Opiekun koła: dr Patrycja Pudło
- Koło Naukowe Leśników "SYLWAN". Koło Naukowe „Sylwan” powstało w roku 2015. Celem jego działalności jest pogłębianie wiedzy otrzymywanej podczas zajęć dydaktycznych jak również zainteresowanie pracą badawczą i popularyzatorską. Studenci uczestniczą w badaniach naukowych realizowanych przez pracowników Instytutu Gospodarki Rolnej i Leśnej oraz w zewnętrznych i uczelnianych konferencjach naukowych. Ważnym celem członków Koła Naukowego jest upowszechnianie w społeczeństwie wiedzy o środowisku przyrodniczym, współpraca z mieszkańcami w zakresie racjonalnego i odpowiedzialnego korzystania z lasu, prowadzenie edukacji przyrodniczej obejmującej zarówno małe dzieci, jak również młodzież szkolną i seniorów.
Opiekun koła: dr inż. Alfred Król, e-mail: krol.alfred@gmail.com
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
- Akademicki Klub Turystyczny powstał w 2006 roku na kierunku kulturoznawstwo. Celem koła jest popularyzacja turystyki górskiej oraz propagowanie wśród studentów uczelni zdrowego stylu życia poprzez aktywny wypoczynek i kontakt z przyrodą. W ramach działalności klubu organizowane są rajdy i imprezy turystyczno-krajoznawcze, służące poznaniu historii, kultury oraz walorów przyrodniczych Sanoka i okolic, jak również państw sąsiednich – Ukrainy i Słowacji.
Opiekun koła: dr hab. Robert Lipelt
Najważniejsze imprezy cykliczne:
- Rajd Beskidzki (wiosna) – pogranicze polsko-słowackie;
- Rajd Wschodniokarpacki (czerwiec) – Karpaty Ukraińskie
- Rajd Bieszczadzki (jesień).
Koło ściśle współpracuje z sanockim oddziałem PTTK, a jego członkowie mają okazję zapoznać się z pracą przewodników górskich i terenowych oraz pilotów wycieczek, w tym zagranicznych. Działalność koła skupia się również na organizacji bazy studenckiej w Huczwicach koło Baligrodu, mającej docelowo stanowić bazę terenową uczelni.
Chatka Studencka
Nasza uczelnia we współpracy z Lasami Państwowymi (Nadleśnictwo Baligród) oraz PTTK Oddział Sanok zorganizowała w Huczwicach bazę studencką. Baza jest miejscem wypadów studentów PWSZ, jak i przystankiem na szlaku dla strudzonych wędrowców. Więcej na temat samej miejscowości można znaleźć TUTAJ, a na temat chatki i jej położenia TUTAJ. Zapraszamy wszystkich chetnych do skorzystania z bazy. Kontakt do opiekuna: rolnictwo@pwsz-sanok.edu.pl
- Studenckie Koło Wolontariatu, którego celem jest rozwijanie u młodzieży wrażliwości na potrzeby innych ludzi, niesienie bezinteresownej pomocy i nabywanie doświadczeń wynikających ze specyfiki zawodów medycznych. Koło propaguje idee wolontariatu wśród młodzieży i społeczności lokalnej, przygotowuje wolontariuszy do świadczenia usług, angażuje młodzież w akcje i programy o zasięgu ogólnopolskim i europejskim, pozyskuje środki finansowe. Członkowie koła organizują i uczestniczą w różnych akcjach charytatywnych, jak np. Dzień Dziecka, Mikołajki dla dzieci z SPZOZ w Sanoku czy akcja „Ziemia sanocka dla szpitala”. Działalność w kole daje satysfakcję z niesienia pomocy potrzebującym, szansę zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń, pokazuje, jak można pożytecznie spędzić swój wolny czas.
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.
Opiekun koła: mgr Małgorzata Dżugan
- Koło Zainteresowań Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Studencki Dar", rok założenia: 2014. Cele koła: zrzeszenie wszystkich studentów PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku będących honorowymi dawcami krwi. Do zadań klubu należy propagowanie i popularyzowanie akcji zbiorowego i indywidualnego oddawania krwi.
Opiekun koła: mgr Edyta Krowicka
Klub zajmuje się:
- prowadzeniem sekcji sportowych,
- zakupem sprzętu i opieką nad nim,
- organizacją zawodów i zgrupowań naszej uczelni,
- udziałem studentów w zawodach pozaakademickich.
Opiekun: mgr Barbara Nikody