O bezpieczeństwie w obszarach przygranicznych - konferencja w sanockiej Uczelni

03.12.2024 Kategoria: Konferencje

W dniu 28 listopada 2024 r. Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku była organizatorem trzeciej już edycji Konferencji Naukowej, tym razem pod hasłem „Bezpieczeństwo w obszarach przygranicznych – nauka i praktyka”. Głównym celem konferencji było przedstawienie w sposób obszerny i kompleksowy wyników badań i doświadczeń, odnoszących się do zmian w otaczającym nas świecie i ich wpływu na ewolucję związanych z nimi zagrożeń, w szczególności dla bezpieczeństwa obszarów przygranicznych naszego kraju.

rektor.jpg

W obradach konferencji, którą otworzył JM Rektor dr hab. inż. Mateusz Kaczmarski, prof. UP wzięło udział prawie 180 przedstawicieli świata nauki, administracji rządowej i samorządowej wszystkich szczebli, służb i podmiotów ratowniczych, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. Istotną kwestią poruszaną podczas konferencji była także szeroko rozumiana ochrona ludności cywilnej w trakcie wystąpienia sytuacji kryzysowej, oraz rola i zadania struktur państwa w przedmiotowy zakresie. Ponadto konferencja dała możliwość zaprezentowania jej uczestnikom nowoczesnych narzędzi i technologii z dziedziny zarzadzania kryzysowego (Firmy TELDAT z Bydgoszczy i GiSS z Warszawy).

konffe4.jpg


Patronat honorowy nad konferencją objęli:
• Wojewoda Podkarpacki – Pani Teresa Kubas – Hul,
• Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Nauk o Bezpieczeństwie
• Rektor Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku dr hab. Inż. Mateusz Kaczmarski, prof. UP


Współorganizatorami konferencji byli:
• Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego
• Akademia Pożarnicza w Warszawie,
• Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej,
• Akademia Policji w Szczytnie,
• Centrum Badań Kosmicznych,
• Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy w Józefowie
• Instytut Bezpieczeństwa Społecznego we Wrocławiu
• Sudecki Oddział Polskiego Towarzystwa Nauk o Bezpieczeństwie


Konferencję poprzedziły przeprowadzone w dniach 26-27 listopada na terenie powiatów sanockiego i leskiego ćwiczenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, obejmujące swym zakresem koordynację działań administracji publicznej w sytuacjach kryzysowych na obszarze województwa podkarpackiego pod kryptonimem „Bieszczady 24”. Scenariusz ćwiczeń uwzględniał przede wszystkim możliwość wykorzystania dostępnych i nowoczesnych technologii oraz sprzętu, warunkujących optymalne współdziałanie i współpracę służb i podmiotów ratowniczych w warunkach współczesnych zagrożeń, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów przygranicznych RP.W dwudniowych ćwiczeniach wzięło udział prawie pięciuset uczestników.

1.jpeg


Organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie sponsorów, którym serdecznie dziękujemy. Sponsorami III Konferencji Naukowej "Bezpieczeństwo w obszarach przygranicznych — nauka i praktyka" oraz poprzedzających ją ćwiczeń Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego były GAZ-SYSTEM S.A. oraz PGNiG Grupa Orlen Oddział PGNiG w Sanoku.

                      gaz-system_logo_20_lecie_cmyk.jpg                          pgnig.png    

FOT: Exposed, Powiat Sanocki, Pomoc112

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję