Ogólnopolski Konkurs Pamiętniki nauczycieli. Powołanie i powinności.

09.04.2025 Kategoria: Konkursy

freepik__a-sophisticated-poster-for-the-teachers-diaries-co__55491-1.jpeg

Nauczyciele wszystkich typów placówek oświatowo-wychowawczych, nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, nauczyciele akademiccy, nauczyciele czynni zawodowo, nauczyciele emeryci z terenu Podkarpacia oraz całej Polski i zagranicy! Zapraszamy do udziału w konkursie! Najpierw konkurs, potem monografia!

Piszemy kolejny Pamiętnik Nauczyciela!

 Dla Was dzisiaj organizujemy konkurs dotyczący Waszej oceny codziennej, trudnej pracy z uczniem i wychowankiem.

Nauczycielu, spojrzyj na swoją pracę, na wysiłek włożony w edukację i wychowanie! Tak wiele pracujesz, aby „oszlifować diament”, tchnąć weń nowe życie, podać rękę i powiedzieć: Idź dalej, poradzisz sobie!

A wokół toczy się życie, reformy, ciągłe zmiany, wymagania, nieprzychylna ocena społeczna.

A Ty, Nauczycielu, mimo wszystko, tkwisz i szlifujesz diament, bo chcesz mu dodać blasku! Czy inni Cię doceniają i szanują? Pokaż, że jesteś wart społecznego uznania. Zasługujesz na to!

Nauczycielu, jak oceniasz swoją pracę? Nie jest ważne, z jakiej perspektywy. Może jesteś już emerytem, może startujesz dopiero w zawodzie, może jesteś wychowawcą, opiekunem, dyrektorem, psychologiem w małej szkółce, ośrodku specjalnym lub pracujesz w dużym zespole szkół, może w Polsce, a może za granicą… Weź udział w naszym konkursie! Podziel się  refleksją na temat swojego powołania do pracy w tym zawodzie!

Organizatorem konkursu jest Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Zakład Pedagogiki Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Konkurs „Pamiętniki Nauczycieli” objęty jest patronatem JM prof. dr. hab. n. med. Adama Reicha, Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego i JM Rektora Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku, dr. hab. inż. Mateusza Kaczmarskiego, prof. UP.

Zarówno Uniwersytet Rzeszowski, jak i Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku kształcą przyszłych pedagogów. To dla nich i wielu innych młodych nauczycieli doświadczenia zawodowe starszych kolegów mogą być kierunkowskazem w rozwiązywaniu problemów współczesnej edukacji.

Celem tego konkursu jest pokazanie wspomnień nauczycieli. Dla potrzeb pracy konkursowej istotnym jest zamieszczenie przez autorów wspomnień następujących zagadnień:

  1. Powołanie do zawodu, obierane drogi kształcenia.
  2. Realizowanie powinności zawodowych.
  3. Działalność twórcza, pasje zawodowe.
  4. Sukcesy i porażki zawodowe.
  5. Refleksja na temat roli nauczyciela we współczesnym świecie.

W pracy można umieścić odpowiednio opisane zdjęcia lub ilustracje związane z tematyką wspomnień.

Prace konkursowe mają być dostarczone w formie wydruków komputerowych wraz z dołączonym plikiem, zapisanym na nośniku elektronicznym (pendrive).

Termin składania prac: od 1 maja do 15 lipca 2025 roku. 

Prace należy złożyć w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku – ul. Mickiewicza 21, budynek A, I p., w biurze rektora lub można przesłać pocztą na adres: Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku, 38-500 Sanok, ul. Mickiewicza 21, biuro rektora z dopiskiem na kopercie: Konkurs „Pamiętniki Nauczycieli” 2025.

Termin rozstrzygnięcia konkursu – 14 października 2025 roku.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku 14 października 2025 roku, a laureaci zostaną powiadomieni mailowo i telefonicznie.

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 17 października 2025 roku w Centrum Sportowo-Dydaktycznym Uczelni Państwowej w Sanoku.

Spośród przysłanych prac wyłonieni zostaną zwycięzcy w poszczególnych kategoriach: nauczycieli przedszkoli i szkół różnego szczebla, nauczycieli akademickich, nauczycieli emerytów z podziałem na placówki różnego typu (kryteria w zależności od ilości prac).

Skład komisji konkursowej:

  • dr Maria Kuzin, UP w Sanoku,
  • dr Katarzyna Serwatko, UP w Sanoku,
  • dr hab. Wojciech Walat, prof. UR.

 Komisja oceni prace według następujących kryteriów:

  1. Kryterium merytoryczne: bogactwo treści obejmujące ujęcie wszystkich pięciu  zagadnień, oryginalność, ujmująca tematyka, własne przemyślenia, ocena wydarzeń przez autora wspomnień.
  2. Kryterium techniczne: tekst w postaci wydruku komputerowego – czcionka Times New Roman, wielkość 12; odstęp między wersami – 1,5; tekst wyrównany; tytuły i podtytuły – wielkość 14; numeracja stron; tekst na kolejnych stronach – dwustronnie; ilość znaków (ze spacjami) – około 20 000 (do 12 stron). Forma wypowiedzi – dowolna.

Komisja konkursowa zastrzega sobie prawo odrzucenia prac, które nie będą spełniać wymogów formalnych. Przysłane prace pozostają własnością organizatora.

 NAGRODY dla zwycięzców:

  • I miejsce – 2000 zł
  • II miejsce – 1000 zł
  • III miejsce – 500 zł

Do pracy konkursowej należy dołączyć ankietę osobową zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu. Wszelkie kwestie dotyczące  ochrony danych osobowych uczestników konkursu zostały określone w klauzuli informacyjnej stanowiącej załącznik nr 2 do regulaminu.

Pracę konkursową należy własnoręcznie podpisać. Dla potrzeb publikacji pracy można użyć pseudonimu zamiast imienia i nazwiska autora (w takim przypadku prosimy o jego podanie).

Zwycięskie prace oraz wybrane spośród nadesłanych  zostaną opublikowane w monografii pt. „ Pamiętniki Nauczycieli. Powołanie i powinności”, której wydanie planowane jest na styczeń 2026 r.

We wszelkich  sprawach dot. organizacji i przebiegu konkursu można kontaktować się telefonicznie z dr Marią Kuzin, tel. 607 642 519.

  1. Załącznik nr 1 – ankieta osobowa uczestnika konkursu.
  2. Załącznik nr 2 – klauzula informacyjna dla uczestnika konkursu.

Zachęcamy do udziału w konkursie !!!!!! 

pamietniki.jpg

Pliki do pobrania

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję