Pracownie informatyczne

30.01.2018

Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku posiada 9 pracowni komputerowych, wyposażonych w 125 stanowisk dla studentów oraz 6 stanowisk dla nauczycieli. 
Oprogramowania poszczególnych pracowni przedstawia się następująco:
• Pakiety podstawowe; MS Windows 7 / 10, MS Office, Corel Draw Pack 12, Pakiet Adobe CS3,
• Pakiety specjalistyczne inżynierskie , np. Autodesk (AutoCad, AutoCad Mechanical, Inventor), Borlad Delphi, CATIA V5, Moldex 3D, NX Simens, SolidWorks, MTS CNC, Sinumeric, MSC Software (MSC. MARC, MSC. PATRAN. MSC. NASTRAN itd.), HyperMesh, Matlab & Simulink, Wonderware itd.,
• Pakiety specjalistyczne językowe – do nauki języków: angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego (z wymaganym osprzętem).

W Zakładzie Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej utworzono pięciostanowiskowe studio umożliwiające, w oparciu o program Finale 2006, komponowanie i tworzenie muzyki z jednoczesnym jej zapisem, a dodatkowe oprogramowanie Ear Master School 5 pozwala na trenowanie słuchu w zakresie ćwiczeń harmonicznych i rytmicznych.

Zakład Komunikacji Medialnej posiada szesnastostanowiskową pracownię multimedialną wyposażoną w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie pozwalające na tworzenie współczesnych publikacji prasowych i audiowizualnych. Poza stanowiskami stałymi pracownie posiadają wideoprojektory i komputery przenośne, wykorzystywane do prowadzenia zajęć wykładowo-prezentacyjnych. Koło Dziennikarskie posiada 5-cio stanowiskową pracownię do szkolenia z grafiki komputerowej i składu publikacji.


W 2010 roku, dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w budynkach na terenie kompleksu przy ulicy Mickiewicza 21 wykonano sieć LAN z okablowaniem strukturalnym kategorii 7 z podziałem na okablowanie pionowe i poziome integrujące wszystkie systemy teletechniczne włącznie z siecią telefoniczną, instalowane w budynkach dydaktycznych A, B, D, F.
Tory główne łączące budynki tj. punkty dystrybucyjne budynków A, B, D wykonane zostały za pomocą światłowodów. Połączenie z budynkiem F wykonano przy pomocy radiolinii.
Wykonano pomieszczenie techniczne  serwerownię w budynku A jako główny punktu dystrybucyjny okablowania strukturalnego, w którym zbiega się okablowanie, kable światłowodowe, jak również trakty sieci rozległej we/wy od głowicy telekomunikacyjnej Uczelni. Tu znajdują się główne urządzenia aktywne sieci.
W celu ułatwienia studentom UP dostępu do Internetu wykonano na terenie Uczelni dwa punkty typu HOTSPOT oraz zainstalowano pięć kiosków internetowych.
W związku z rozwojem sieci komputerowej UP rozbudowała system dziekanatowy poprzez nowe moduły usprawniające kontakt studentów z działem toku studiów i wykładowcami. Zakupiono moduły e-student i e-prowadzący. W ramach projektu wdrożono systemu e-biblioteka oraz rozszerzono system e-learning o transmisję strumieniową sygnału audio i wideo (webcasting).

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję