Sale audiowizualne

30.01.2018

Uczelnia posiada pięć sal audiowizualnych, po jednej w budynku A i F , dwie w budynku C przy ulicy Reymonta. Są one wyposażone w magnetowidy, telewizory, odtwarzacze DVD, tablice multimedialne oraz nagłośnienie (w budynku F i C w systemie surround). Wybrane pracownie wyposażone są w sprzęt audiowizualny i inny niezbędny do realizacji programów nauczania. Szkoła dysponuje rzutnikami multimedialnymi, a także tradycyjnymi rzutnikami slajdów oraz foliogramów, mapami i innymi typowymi pomocami dydaktycznymi. W miarę potrzeb i możliwości zaopatrzenie w sprzęt jest sukcesywnie uzupełniane. Ponadto na potrzeby lektoratów przeznaczone są magnetofony z zestawami kaset do nauki języków.

Nowa sala audiowizualna mieszcząca się w budynku E wyposażona jest w:

  • System projekcji i źródła prezentacji

System projekcji oparty jest na rozwijanym elektrycznie ekranie o szerokości 5 m, który zamontowany jest ponad linią sufitu podwieszanego na granicy łączącej scenę i podium (w osi portalu sceny. Obraz wyświetlany na ekranie ma format 16:10 co zapewnia optymalny odbiór prezentacji przez uczestników.

  • System kamer podglądowych

W auli zamontowane są dwie kolorowe obrotowe kamery wysokiej jakości IP PTZ. Obraz z kamer służył jako podgląd dla osoby technika w kabinie technicznej i wyświetlany jest tam na osobnym monitorze LCD. Może być także wyświetlony na dużym ekranie lub monitorze LCD zamontowanym przed wejściem na salę. Kamery sterowane są poprzez dedykowany sterownik w kabinie technicznej, a ich lokalizacja została dobrana tak, aby możliwe było pokazanie jak największej części sali wraz z możliwością skadrowania osób przy katedrze, mównicy i na audytorium.
Obraz z kamery można zostać także nagrany na rejestratorze IP H.264 w maksymalnej rozdzielczości 3Mpx.

  • System nagłaśniający oraz odsłuch z sali dla technika

Podstawową funkcją systemu nagłośnienia ogólnego jest transmisja sygnału mowy i dźwięku towarzyszącego prezentacjom multimedialnym podczas wykładów. System rozszerzony będzie o funkcje estradowe tak aby możliwe było nagłośnienie inauguracji czy występów zespołów muzycznych.
Sercem systemu nagłaśniającego jest programowalny procesor foniczny wyposażony w szereg wyjść i wejść audio (mic./lin.) oraz zaawansowane funkcje programowalne na etapie instalacji systemu, a także konfigurowana ręcznie krosownica audio. Zastosowanie takiego rozwiązania umożliwi pracę automatyczną systemu w przypadku zwykłych wykładów, prelekcji czy pokazów filmowych oraz ręczną obsługę imprez estradowych z użyciem oświetlenia scenicznego.

  • System oświetlenia scenicznego

W sali zamontowano system podstawowego oświetlenia scenicznego obejmującego dwie grupy reflektorów scenicznych zamontowanych po 4 szt. na bocznych ścianach po lewej i prawej stronie (przed sceną) do specjalnej konstrukcji nośnej. Oprócz reflektorów stałych z tyłu sali w pobliżu kabiny ustawiany może być reflektor prowadzący obsługiwany manualnie ze statywem.

  • Zaciemnienie okien

Prawidłowa instalacja oraz funkcjonowanie systemu prezentacji obrazów na dużym ekranie wymagają oprócz właściwego oświetlenia także odpowiedniego zaciemnienia okien Auli. Oświetlenie sali podzielono na niezależne strefy rozmieszczone poprzecznie do osi ekranu, dzięki czemu możliwe jest zaciemnienie części przyekranowej i stopniowe oświetlenie audytorium, zaś okna sali wyposażono w system elektrycznych rolet zaciemniających opuszczanych automatycznie z systemu sterowania CUE na czas prezentacji multimedialnych.

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję