Aktywna działalność studentów sanockiej Uczelni

25.11.2019 Kategoria: Studenci

,,Stan i potrzeby gatunkowej ochrony grzybów i porostów” to tytuł konferencji popularnonaukowej pod patronatem Ministerstwa Środowiska oraz głównego organizatora Ligi Ochrony Przyrody, która odbyła się 20-21.11.2019 w Białobrzegach. Konferencję rozpoczął Pan Paweł Sałek, Prezes Zarządu Głównego LOP. Głos zabrali Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Pan Sławomir Mazurek oraz Pani Małgorzata Golińska – Minister Głównego Konserwatora Przyrody. Uczestnicy przez dwa dni zgłąbiali mykologiczno-lichenologiczne tematy.  

Prelegenci przedstawili ochronę gatunkową grzybów i porostów, problemy związane z realizacją, wartość ich ochrony jak również ich znaczenie. Studentka Amelia Piegdoń reprezentowała naszą uczelnię jako członek Koła Fotografii Przyrody FOTOsynteza z referatem ,,Chronione porosty w Polsce w obiektywie”.  

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
e-mail: rektorat@pwsz-sanok.edu.pl 
NIP: 687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję