Czytam , więc jestem

17.07.2020 Kategoria: Studenci

Drodzy Czytelnicy!

Na najbliższy tydzień polecamy literaturę, która stanowi zawsze uniwersalną wartość dla ludzi i jest niezwykłym dziedzictwem wiedzy i życia każdego człowieka. Chodzi oczywiście o sztukę, która jak pisze Giulio Carlo Argan we wstępie ,, Sztuka w dziejach człowieka" jest ,,organiczną więzią między percepcją a wyobraźnią: artyści rozmaitych kultur nadali wyraźną formę sprawom niewidzialnym jak symbole, albo znaczenie symboliczne formom widzialnym".

Od czego zależy siła wizualnego przekazu?

Dlaczego we wszystkich krajach świata władza religijna i polityczna posługuje się przede wszystkim wizualną formą przekazu, korzystając z twórczości artystów?

Na te i inne pytania na pewno znajdziesz odpowiedź w książce zatytułowanej ,,Sztuka w dziejach człowieka".

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Uczelnianej i przypominamy o możliwości rezerwowania książek w Katalogu Księgozbioru, który możecie znaleźć na stronie internetowej Uczelni w zakładce UCZELNIA - BIBLIOTEKA - KATALOG KSIĘGOZBIORU

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
e-mail: rektorat@pwsz-sanok.edu.pl 
NIP: 687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję