Czytam , więc jestem

17.07.2020 Kategoria: Studenci

Drodzy Czytelnicy!

Na najbliższy tydzień polecamy literaturę, która stanowi zawsze uniwersalną wartość dla ludzi i jest niezwykłym dziedzictwem wiedzy i życia każdego człowieka. Chodzi oczywiście o sztukę, która jak pisze Giulio Carlo Argan we wstępie ,, Sztuka w dziejach człowieka" jest ,,organiczną więzią między percepcją a wyobraźnią: artyści rozmaitych kultur nadali wyraźną formę sprawom niewidzialnym jak symbole, albo znaczenie symboliczne formom widzialnym".

Od czego zależy siła wizualnego przekazu?

Dlaczego we wszystkich krajach świata władza religijna i polityczna posługuje się przede wszystkim wizualną formą przekazu, korzystając z twórczości artystów?

Na te i inne pytania na pewno znajdziesz odpowiedź w książce zatytułowanej ,,Sztuka w dziejach człowieka".

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Uczelnianej i przypominamy o możliwości rezerwowania książek w Katalogu Księgozbioru, który możecie znaleźć na stronie internetowej Uczelni w zakładce UCZELNIA - BIBLIOTEKA - KATALOG KSIĘGOZBIORU