Kolejny pomysł na wakacje – tym razem z Wojskami Obrony Terytorialnej.

24.05.2019 Kategoria: Inne

W imieniu Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zapraszamy do udziału w projekcie „Wakacje z WOT”. Projekt skierowany jest przede wszystkim do studentów, wykładowców uczelni ale także osób w wieku od 18 do 55 roku życia, a polega na podstawowym szkoleniu wojskowym, które rozpocznie się w wakacje – 20 czerwca br. Szkolenie zakończy uroczysta Przysięga Wojskowa i wstąpienie w szeregi 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W trakcie 16-dniowego szkolenia ochotnicy będą uczyć się m. in.: posługiwania bronią, łączności, topografii, taktyki, a także zasad zachowania na polu walki i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zaprzysiężeniu żołnierze będą przez jeden weekend w miesiącu uczestniczyć w ćwiczeniach rotacyjnych.

Wnioski o przyjęcie do WOT można składać w najbliższej Wojskowej Komendzie Uzupełnień lub wypełnić formularz elektroniczny na platformie e PUAP.