Studenci PWSZ nadal aktywni

09.10.2018 Kategoria: Studenci

W dniach 26-29 września w Kęszycy Leśnej odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa ,,Ochrona Porostów w Polsce i w Europie”.

Organizatorami konferencji byli: Zakład Nauk Morfologicznych, Biologii i Nauki o Zdrowiu AWF Poznań - Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu, ZWKF Gorzów Wielkopolski, Nadleśnictwo Międzyrzec, Lasy Państwowe oraz LOP Zarząd Okręgu w Gorzowie Wielkopolskim.

Tematyka porostów zyskuje coraz to więcej uwagi, nie tylko w świecie lichenologów, ale także w innych dziedzinach nauk. Była to okazja do bliższego poznania tych organizmów, które są ważnym wskaźnikiem czystości powietrza i różnorodności biologicznej.

Konferencja dzieliła się na 3 części:referatową,posterową, terenową.

PWSZ w Sanoku reprezentowała Amelia Piegdoń - studentka I roku studiów magisterskich na kierunku Gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych , prezentując wyniki badań z rezerwatu Gołoborze.

Gratulujemy!