Nauczyciele akademiccy Uczelni na ogólnopolskiej konferencji naukowej

25.02.2021 Kategoria: Konferencje

22 lutego br. odbyła się organizowana przez Fundację „Obserwatorium Społeczne” VI Konferencja „Racjonalizacja procesów zapewnienia bezpieczeństwa uczestników zgromadzeń religijnych”. Ze względu na obostrzenia koronawirusowe, konferencja odbyła się on-line.

img_8981.jpg

Celem konferencji było poszukiwanie naukowo uzasadnionych sposobów doskonalenia procesów zapewnienia bezpieczeństwa uczestników zgromadzeń religijnych.

Konferencję otworzył abp Józef Kupny - Metropolita Wrocławski, który zwrócił uwagę na bezpieczeństwo uczestników zgromadzeń religijnych, przywołując przykład wielkiego logistycznego w kontekście bezpieczeństwa wydarzenia jakim były Światowe Dni Młodzieży w Polsce.

W konferencji udział wzięli także nauczyciele akademiccy Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku: kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Wewnętrznego dr hab. inż. Stanisław Rysz. prof. ucz. oraz dr inż. Jan Ziobro z ZBW.

img_9007.jpg

Kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Wewnętrznego przedstawił prezentację pt.: „Analiza zagrożeń i szacowanie ryzyk populacyjnych uroczystości religijnych”, natomiast dr inż. Jan Ziobro zwrócił uwagę na rolę gier decyzyjnych w fazie przygotowania zgromadzeń religijnych.

W ciągu sześciu lat w przedsięwzięcie eksperckim wzięło udział blisko 400 osób. Swoje wystąpienia zaprezentowało 67 prelegentów, w tym sześciu z zagranicy. Owocem konferencji są dwie publikacje książkowe i sześć monografii okołokonferencyjnych.

fot: Obserwatorium Społeczne