W PWSZ Sanok o pograniczach ekonomicznych, społecznych i kulturowych

19.09.2018 Kategoria: Wydarzenia

W PWSZ Sanok o pograniczach ekonomicznych, społecznych i kulturowych

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku w dniach 1315 września 2018 r. już po raz szósty zaprosiła na Międzynarodową Konferencję Naukową „Na pograniczach kultur i narodów”. Tegoroczne obrady przebiegały pod hasłem: „My – Wy – Oni”.

Tematyka obrad objęła bardzo szeroki wybór zagadnień, od problematyki gospodarczo-ekonomicznej, przez edukacyjną, społeczną, po historię, literaturę i kulturę. Konferencja miała charakter międzynarodowy, oprócz referentów z całej Polski (m.in. z Warszawy, Wrocławia, Białegostoku, Bydgoszczy, Częstochowy, Katowic, Krakowa, Opola, Lublina, Rzeszowa i oczywiście Sanoka) posłuchać można było wystąpień gości ze Lwowa, Drohobycza, Iwano-Frankowska, Równego na Ukrainie oraz z Preszowa na Słowacji. Miejscem obrad była PWSZ w Sanoku, natomiast na imprezy towarzyszące uczestników zaproszono do Muzeum Historycznego w Sanoku, gdzie w Sali Gobelinowej odbył się koncert pieśni w wykonaniu zespołu „Gerdan” z Iwano-Frankowska na Ukrainie oraz wykład dra hab. Tomasza Chomiszczaka pn. „Jak Zdzisław Beksiński (nie) został pisarzem”. Uczestnicy konferencji mieli też możliwość zwiedzania Galerii Beksińskiego oraz skansenu i miasteczka galicyjskiego w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Partnerami konferencji byli: Centrum Polonistyczne Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki w Drohobyczu, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Muzeum Historyczne w Sanoku.