„Partnerstwo strategiczne na rzecz innowacji”

22.02.2023 Kategoria: Inne

Sanocki Mechanik – czyli Zespół Szkół nr 2 – uczestniczył w międzynarodowym projekcie Erasmus+ WebTVET, którego celem była poprawa jakości działań edukacyjnych w zakresie kształcenia i szkoleń zawodowych. W projekcie uczestniczył pracownik naszej Uczelni, mgr Marcin Stach, który na co dzień zajmuje się infrastrukturą informatyczną i techniczną w Centrum Symulacji Medycznej a dodatkowo jest nauczycielem przedmiotów informatycznych w ZS2.

Podjęte działania dotyczyły tzw. Akcji 2 „Partnerstwa strategiczne na rzecz innowacji”, która stwarza instytucjom edukacyjnym możliwość rozwoju w wyniku podjęcia międzynarodowej współpracy. Do udziału w projekcie Mechanik został zaproszony przez niemiecką szkołę zawodową z Weilheim. W projekcie brała także udział szkoła z Cartageny w Hiszpanii, szkoła z Kavali w Grecji oraz niemiecka firma informatyczna specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania dla edukacji.

Tematyka projektu obejmowała cały proces nauczania i uczenia się ze szczególnym naciskiem na wypracowanie narzędzi i pomocy potrzebnych w zdalnym nauczaniu umiejętności praktycznych. Dodatkowym wynikiem realizacji projektu było opisanie etapów procesu uczenia się za pomocą samouczków wideo, aplikacji lub oprogramowania symulacyjnego.

Podejmowane działania od wielu lat wpisują się w społeczną odpowiedzialność Uczelni w zakresie współpracy z lokalnymi szkołami i instytucjami otoczenia gospodarczego wpływając na potencjał rozwojowy regionu.

Projekt: Erasmus + WebTVET, numer: 2020-1-DE02-KA202-007440

Na grafice przedstawiono tematykę podjętą przez poszczególnych partnerów w ramach projektu.

webtvet.png