Sanocka Uczelnia w Podkarpackiej Regionalnej Radzie Przemysłu Przyszłości

22.09.2022 Kategoria: Uczelnia

W Podkarpackim Centrum Innowacji  w Rzeszowie swoją działalność zainaugurowała Podkarpacka Regionalna Rada Przemysłu Przyszłości. Będzie ona wspierać cyfrową transformację przedsiębiorstw z Podkarpacia. W wydarzeniu, którego organizatorem jest Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości wzięli udział m.in wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynakwojewoda podkarpacki Ewa Leniartwicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus, członek Zarządu Platformy Przemysłu Przyszłości Robert Kłosowski, przedstawiciele parlamentu, ludzie nauki

dsc03067-1200x800.jpg

- Wyzwania, które stoją przed województwem podkarpackim to ogromna szansa na rozwój. To właśnie bliska współpraca i jeden wspólny cel przynosi konkretne efekty. Jestem przekonana, że funkcjonowanie Podkarpackiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości umożliwi płynne przejście od przemysłu tradycyjnego do przemysłu 4.0. – podkreśliła Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki.

65283203_703385373450154_438321706277273600_n.jpg

Skład Rad Regionalnych w województwach stanowią przedstawiciele sektora przemysłowego, biznesu, samorządu terytorialnego oraz nauki. W radzie zasiądą między innymi przedstawiciele takich firm jak ProtoLab, HugeTech, Siarkopol czy TechUp.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w skład Rady powołany został także Rektor Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku dr inż. Mateusz Kaczmarski. W wydarzeniu Rektora reprezentował dyrektor Instytutu Nauk Społecznych dr hab. Piotr Frączek.

Platforma Przemysłu Przyszłości powstała, żeby wzmacniać kompetencje i konkurencyjność przedsiębiorstw i opiera się na trzech filarach: transfer wiedzy, think tank i integrator ekosystemu przemysłu 4.0., a zasadniczym celem istnienia i funkcjonowania platformy są działania miękkie zmierzające ku szybszemu rozwojowi polskiej gospodarki w kierunku cyfryzacji, automatyzacji i tego wszystkiego, co nazywamy przemysłem przyszłości.

Nowo powstała Rada będzie funkcjonować w dwóch obszarach: merytorycznym i operacyjnym. Działalność merytoryczna będzie opierać się przede wszystkim na szkoleniach i warsztatach dla menadżerów branży produkcyjnej oraz analizie regionu w zakresie transformacji cyfrowej. Z kolei działalność operacyjna to wsparcie eksperckie oraz realizacja tzw. „nawigatora finansowego”, czyli narzędzia, dzięki któremu przedsiębiorca będzie mógł poznać aktualne możliwości finansowania.

fot. Biuro Prasowe PUW