Spotkanie z kuratorem sądowym

10.05.2022 Kategoria: Wydarzenia

13 kwietnia 2022 roku w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyło się spotkanie z przedstawicielem Sądu Rejonowego w Sanoku  - panem Andrzejem Duplagą, zawodowym kuratorem sądowym. Tematyka spotkania obejmowała zagadnienia dotyczące konsekwencji łamania prawa przez nieletnich, wspierania rodzin dysfunkcyjnych przez kuratorów sądowych, a także znaczeniu  kurateli sądowej dla dzieci i dorosłych w procesie ich socjalizacji.

Podczas spotkania studenci zadawali nurtujące ich pytania, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie zostało zorganizowane dla studentów Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej w ramach realizacji tematyki związanej z ośrodkami kuratorskimi i współpracy placówek edukacyjno-opiekuńczych z pracownikami sądu rodzinnego.