Studenci ekonomii na Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości

16.11.2018 Kategoria: Studenci

W dniach 12-18 listopada 2018 roku obchodzono w Polsce 11. edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Impreza ta z roku na rok cieszy się coraz większych zainteresowaniem wśród młodych ludzi. W poprzedniej edycji zorganizowanej w 2017 roku udział wzięło w całej Polsce 120 000 uczestników. W tym roku w ŚTP partycypował także Zakład Ekonomii PWSZ w Sanoku. Dr Lesław Niemczyk – starszy wykładowca tutejszego Zakładu Ekonomii – w dniu 13 listopada 2018 roku w „Inkubatorze Technologicznym SAMSUNG” zlokalizowanym na terenie campusu Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej poprowadził spotkanie pt. „Finanse osobiste przyszłego przedsiębiorcy”. Myślą przewodnią prezentacji było zarysowanie analogii pomiędzy finansami gospodarstwa domowego a finansami przedsiębiorstwa. Prelegent m.in. przedstawiając historię sukcesów J.D. Rockefellera i Jay’a-Z wskazał, że sukces przedsiębiorczy – niezależnie od branży – wymaga praktykowania właściwych nawyków finansowych. Spotkanie było otwarte dla wszystkich zainteresowanych tematyką przedsiębiorczości oraz finansów osobistych. Jednakże uczestniczyli w nim głównie studenci Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku. Po zakończeniu zasadniczej prezentacji wywiązała się bardzo ciekawa blisko godzinna dyskusja.