Student naszej uczelni Daniel Wanat odznaczony przez Prezydenta RP!

10.01.2020 Kategoria: Studenci

Wydaje się, że nie może być nic cenniejszego jak uratowanie życia drugiego człowieka. Taką postawą wyróżnił się student Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku kierunków ratownictwo medyczne i pielęgniarstwo Daniel Wanat, który wspólnie z kolegami z OSP Frysztak uratował mężczyznę z pożaru domu w miejscowości Lubla.

Za swój czyn 8 stycznia 2020 roku Daniel został odznaczony przez Prezydenta RP Medalem za Ofiarność i Odwagę. Uroczystość wręczenia medali odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Oprócz studiów na dwóch kierunkach (2 rok ratownictwa medycznego i 1 rok studiów mgr na pielęgniarstwie) Daniel jest druhem w OSP Frysztak, a na co dzień pracuje w Samodzielnym Publicznym Pogotowiu Ratunkowym w Krośnie.

Serdecznie gratulujemy otrzymanego medalu, a przede wszystkim postawy, która jest godna pochwały i naśladowania. Jesteśmy dumni, że takie osoby studiują w naszej Uczelni.

fot: OSP Frysztak, Portal informacyjny nowiny24.pl, archiwum prywatne Daniel Wanat

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
e-mail: rektorat@pwsz-sanok.edu.pl 
NIP: 687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję