Student naszej uczelni Daniel Wanat odznaczony przez Prezydenta RP!

10.01.2020 Kategoria: Studenci

Wydaje się, że nie może być nic cenniejszego jak uratowanie życia drugiego człowieka. Taką postawą wyróżnił się student Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku kierunków ratownictwo medyczne i pielęgniarstwo Daniel Wanat, który wspólnie z kolegami z OSP Frysztak uratował mężczyznę z pożaru domu w miejscowości Lubla.

Za swój czyn 8 stycznia 2020 roku Daniel został odznaczony przez Prezydenta RP Medalem za Ofiarność i Odwagę. Uroczystość wręczenia medali odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Oprócz studiów na dwóch kierunkach (2 rok ratownictwa medycznego i 1 rok studiów mgr na pielęgniarstwie) Daniel jest druhem w OSP Frysztak, a na co dzień pracuje w Samodzielnym Publicznym Pogotowiu Ratunkowym w Krośnie.

Serdecznie gratulujemy otrzymanego medalu, a przede wszystkim postawy, która jest godna pochwały i naśladowania. Jesteśmy dumni, że takie osoby studiują w naszej Uczelni.

fot: OSP Frysztak, Portal informacyjny nowiny24.pl, archiwum prywatne Daniel Wanat