Świat kolorów i dźwięków w Akademii Małego Żaka

15.04.2019 Kategoria: Akademia Małego Żaka

Dlaczego jedni widzą lepiej, drudzy słabiej? Dlaczego rozróżniamy kolory? Jakie są przyczyny wad wzroku? Dzięki czemu słyszymy? Jakie dźwięki są dla nas przyjemne, a jakie sprawiają ból? To tylko nieliczne pytania, na które Mali Żacy otrzymali odpowiedź na kolejnych zajęciach w Akademii Małego Żaka, tym razem na pielęgniarstwie.

Trzeba przyznać, że wiedza dzieci w tym zakresie była ogromna.

Duże podziękowania dla prowadzącej zajęcia Pani Izabeli Gąski, która potrafiła skupić uwagę Żaków w sali wypełnionej po brzegi fantomami i sprzętem medycznym, z którym dzieci oczywiście też się zapoznały.

W przerwie między „okiem” a „uchem” Żacy zwiedzili salę historyczną, gdzie mogli pooglądać eksponaty medyczne i poznać zmiany w pielęgniarstwie na przestrzeni wieków. Lampy oliwne, strzykawki wielorazowego użytku, zabytkowe wagi, dawne stroje pielęgniarskie niewątpliwie przykuły uwagę dzieciaków.

Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia w AMŻ!