“Szkoła z życiem” – razem możemy więcej!

10.04.2024 Kategoria: Inne

Uczniowie, Nauczyciele i Dyrektorzy sanockich szkół ponadpodstawowych oraz osoby związane z obszarem edukacji razem mogą więcej! A już w najbliższy piątek dowiedzą się jak w łatwy sposób dać szansę na życie osobom chorującym na nowotwory krwi i szukającym swojego „bliźniaka genetycznego”. W najbliższy piątek, 12 kwietnia 2024 r., w godzinach 10:00-11:30 w Auli Centrum Sportowo-Dydaktycznego Uczelni Państwowej w Sanoku odbędzie się spotkanie organizowane przez Fundację DKMS.

Spotkanie dotyczyć będzie projektu społeczno-edukacyjnego #KOMÓRKOMANIA promującego ideę dawstwa szpiku wśród społeczności szkół ponadpodstawowych w całym kraju. W trakcie spotkania koordynatorzy z Fundacji DKMS opowiedzą w jaki sposób sanocka młodzież szkół ponadpodstawowych może włączyć się w działania na rzecz osób chorujących na nowotwory krwi. Uczestnicy spotkania dowiedzą się kto może zostać potencjalnym Dawcą szpiku oraz jak zorganizować w swoich szkołach akcje rejestracji potencjalnych Dawców szpiku.

„Na spotkanie zapraszamy szczególnie przedstawicieli samorządów szkolnych oraz kół wolontariatu i ich opiekunów, nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, pedagogów szkolnych i dyrektorów szkół ponadpodstawowych. Zapraszamy też wszystkich, którzy są związani z obszarem edukacji w Sanoku i są zainteresowani organizacją akcji rejestracyjnych w swoich szkołach. Dowiecie się Państwo szczegółowo na czym polega projekt #KOMÓRKOMANIA. Nasze działania skierowane są do uczniów, nauczycieli, rodziców, społeczności szkolnych. Dotychczas nawiązaliśmy współpracę z około 700 szkołami na terenie całego kraju. Mamy ogromną nadzieję, że po tym spotkaniu również sanockie szkoły ponadpodstawowe dołączą do projektu, będą szerzyły ideę dawstwa szpiku, a tym samym ratowały życie Pacjentów, szukających swojego „bliźniaka genetycznego”, czyli Dawcy niespokrewnionego” – zaprasza Maja Witowska-Rubaszek, Koordynatorka z Fundacji DKMS.

W spotkaniu weźmie też udział Dawczyni rzeczywista z Sanoka, Pani Edyta Wilk, która oddała komórki macierzyste i uratowała życie Pacjentki ze Słowacji. Pani Edyta opowie o tym, jak została Dawcą rzeczywistym i jakie towarzyszyły jej przy tym emocje.

„Szkoła z życiem, to nie tylko hasło. To realne działania i realna pomoc. Razem możemy więcej, dlatego zaangażowanie uczniów, przy wsparciu nauczycieli, dyrektorów i naszej Fundacji może przynieść fantastyczne efekty na rzecz osób chorujących na nowotwory krwi. W trakcie spotkania będzie można także zarejestrować się jako potencjalny Dawca szpiku. Widzimy się 12 kwietnia, w piątek, w godzinach 10:00-11:30!” – dodaje Marcin Karczewski, Koordynator z Fundacji DKMS.

 ,,Szkoła z życiem” – razem możemy więcej!

Spotkanie z Fundacją DKMS dot. ogólnopolskiego projektu edukacyjnego #KOMÓRKOMANIA

W programie:

  • Prezentacja ,,Szkoła z życiem” –  młodzież i nauczyciele łączą się w pomocy Pacjentom cierpiącym na nowotwory krwi
  • Spotkanie z Dawczynią Faktyczną Panią Edytą Wilk
  • Możliwość rejestracji jako potencjalny Dawca

Kiedy:

12 kwietnia 2024 w godz. 10:00- 11:30

Gdzie:

Aula Centrum Sportowo-Dydaktycznego Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku

zaproszenie_szkola_z_zyciem_sanok_1204.png

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję