Twoja krew, moje życie

22.03.2023 Kategoria: Studenci

Funkcjonujące w Uczelni Koło Zainteresowań Klub Honorowych Dawców Krwi "Studencki Dar" mając na względzie promowanie oddawania krwi zachęca do aktywnego uczestnictwa w organizowanej akcji edukacyjnej „Twoja krew, moje życie”.

Jest ona realizowana w ramach programu polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2021-2026”, finansowanego przez Ministra Zdrowia. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie wspólnie z kołem zachęca Państwa do aktywnego uczestnictwa.

W linku przedstawiono niezbędne informacje, z którymi należy się zapoznać, aby prawidłowo przygotować się do oddawania krwi.

Pamiętajmy, że Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. W obliczu trwających działań wojennych jest to niezwykle cenny dar.

W załączeniu znajdziecie ulotę oraz QUIZ dotyczący wiedzy o honorowym krwiodawstwie. Zachęcamy do odpowiedzi na pytania.

Opiekun Koła Zainteresowań Klub Honorowych Dawców Krwi "Studencki Dar"-mgr Edyta Krowicka

plakat_studenci_1.jpg