07.03.2023 Kategoria: Inne

Muzyka wśród dzieci. Nieoczywiste oczywistości. Warsztaty dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i klas I – III szkoły podstawowej.

Zapraszamy na pierwszy warsztat, skierowany do nauczycieli edukacji przedszkolnej i klas I – III szkoły podstawowej. Muzyka to narzędzie, dzięki któremu nie tylko rozwijać możemy poczucie rytmu czy słuch dzieci, ale również wspomagać ich funkcje poznawcze, usprawniać motorykę oraz umiejętności językowe. Aby jednak zajęcia muzyczne prowadzone były w sposób poprawny, pamiętać należy o kilku zasadach, które zaczerpnięte są z naukowych teorii – zarówno muzycznych, pedagogicznych, jak i psychologicznych. O tych właśnie zasadach traktować będzie pierwszy z cyklu warsztatów. Teoretyczne treści zilustrowane zostaną praktycznymi przykładami działań, które uczestnicy warsztatów będą mogli wykorzystać w swojej codziennej pracy. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat oraz pakiet materiałów.

Podczas warsztatów poruszymy następujące zagadnienia:

1. Rozwój głosu dziecka w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym.
  2. Piosenka w edukacji małego dziecka.
  3. Możliwości wokalne dzieci.
  4. Akompaniament – wykorzystanie instrumentów perkusyjnych.
  5. Muzyka i ruch.
  •  Prowadzący:

dr Rafał Fudala – pedagog, socjolog, muzyk. Adiunkt w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku, nauczyciel przedszkola z dziesięcioletnim stażem. Autor kilkudziesięciu piosenek dla dzieci, opowiadań, wierszy oraz spektakli teatralnych. Swoje zainteresowania lokuje głównie w obszarze wielokulturowości, edukacji artystycznej oraz ekologicznej.

• Termin: 30 marca 2023 (czwartek), godz. 17.00 – 20.00 (4 godz. dydaktyczne)
  • Miejsce: Budynek D sala 001 Uczelnia Państwowa w Sanoku ul. Mickiewicza 21
  • Cena warsztatów: 40 zł płatna na konto 67 1020 2980 0000 2302 0020 7837 z dopiskiem „Muzyka wśród dzieci”
  • Zapisy pod adresem: rfudala@up-sanok.edu.pl