Wicemistrzowie na Uczelni!

25.09.2020 Kategoria: Studenci

W sali konferencyjnej Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyło się spotkanie władz Uczelni z rektorem dr. inż. Mateuszem Kaczmarskim i kanclerzem Lesławem Siedleckim na czele ze studentami w KU AZS UP Sanok, którzy w minionym tygodniu zdobyli historyczne wicemistrzostwo Polski podczas rozgrywanych w Warszawie Akademickich Mistrzostw Polski w Unihokeju.

To wielki sukces sportowy i promocja sanockiej Uczelni, które dobitnie pokazały, że także niewielkie uczelnie mogą rywalizować jak równy z równym z dużo większymi ośrodkami akademickimi.

Wszystkim zawodnikom uczestniczącym w turnieju rektor wręczył pamiątkowe listy gratulacyjne gratulując postawy na boisku.

Jak wspominali studenci od początku turnieju nieco z „góry” patrzono na sanocki team, nie zaliczając nas do grona faworytów. Jednak pierwsze mecze pokazała, że było to złudne, bowiem nasza drużyna pokazała niezwykłe umiejętności,  charakter i walkę do końca każdy metr kwadratowy parkietu.  W przyszłym roku jak sami wspominali będą chcieli powalczyć o cel najwyższy, który w tym roku był tak bardzo blisko.

Reprezentacja Uczelni Państwowej w Sanoku wystąpiła w składzie:

• Maja Bielecka
  • Patrycja Kunda