Wizyta studentów w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie

08.01.2024 Kategoria: Studenci

Studenci Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku, należący także do Koła Naukowego CUSTODIA, uczestniczyli w fascynującym wyjeździe do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie, którego celem było zdobycie praktycznej wiedzy na temat roli i funkcjonowania kluczowego ośrodka w systemie ratowniczym. Studenci uczestniczyli w prezentacji teoretycznej, podczas której dowiedzieli się o strukturze, zadaniach oraz współpracy CPR z innymi służbami ratowniczymi, zwiedzili obiekt, w którym mieści się CPR, mogąc bezpośrednio obserwować pracę operatorów i poznać szczegóły związane z obsługą zgłoszeń alarmowych. Studenci mieli możliwość zadania pytań, na które dostawali szczegółowe odpowiedzi pozwalające na lepsze zrozumienie pracy operatorów. Wyjazd do CPR okazała się nie tylko edukacyjny, ale także inspirujący dla wszystkich uczestników, dostarczając wglądu w kluczową rolę tego ośrodka w zapewnianiu bezpieczeństwa społeczeństwa.