Z PWSZ Sanok odkrywamy świat! Coimbra – Portugalia

10.09.2018 Kategoria: Erasmus

Dzisiaj z cyklu "Z PWSZ odkrywamy świat" kolejne państwo, kolejne miasto, kolejna uczelnia, które stoją przed przyszłymi i obecnymi studentami oraz pracownikami PWSZ otworem.

Portugalska Coimbra to miasto, leżące nad rzeką Mondego, w dystrykcie Coimbra, w regionie Centrum w podregionie Baixo Mondego. Coimbra to zarazem była stolica Portugalii (do 1255 r.) i najważniejszy ośrodek życia akademickiego w tym państwie.

Liczba ludności: ok 149 000

Mieści się tutaj jeden z najstarszych uniwersytetów w kraju Instituto Superior Miguel Torga założony w 1936 roku.

Umowa Erasmus+ PWSZ z Uczelnią w Coimbrze obejmuje następujące kierunki:

• ekonomia;
  • nowe media, reklama, kultura współczesna;
  • praca socjalna.

coimbra.jpg