Mieszkanie dla absolwenta 2024

20.05.2024

PFRON pragnie zaprosić do skorzystania z możliwości jakie daje program mieszkaniowy dla osób z niepełnosprawnościami w ramach pakietu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność!”, Mieszkanie dla absolwenta.

W skrócie - z dofinansowania kosztów najmu może skorzystać absolwent szkoły podstawowej, ponadpodstawowej (wszystkich typów szkół) lub szkoły wyższej, ukończonej w okresie 36 miesięcy przed dniem złożenia wniosku, lub osoba opuszczająca rodzinę zastępczą, rodzinny dom dziecka, placówkę opiekuńczo-wychowawczą, jeśli jednocześnie:
- posiada orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne bez względu na rodzaj niepełnosprawności;
- posiada orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z powodu schorzeń narządu słuchu (lub orzeczenie równoważne);
- posiada pełną zdolność do czynności prawnych;
- złoży oświadczenie, że nie jest właścicielem mieszkania ani nie przysługuje mu spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego w miejscowości realizowania aktywności zawodowej;;
- złoży oświadczenie o poszukiwaniu zatrudnienia lub o podjętym zatrudnieniu.
Więcej na ten temat: