Ławka solarna

17.04.2023

Jednym z zadań realizowanego przez Uczelnię Państwową w Sanoku projektu "OZE - dobry kierunek na przyszłość", finansowanego ze środków NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologiczne, jest opracowanie projektu ławski solarnej.  Ławka solarna z portami USB do ładowania urządzeń mobilnych stanie przy Centrum Sportowo-Dydaktycznym, służąc upowszechnieniu wiedzy na temat OZE wśród studentów i pracowników Uczelni.

Projekt ławki w ramach pracy magisterskiej pt.: „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w przestrzeni społecznej - projekt, wykonanie i optymalizacja energetyczna ławeczki fotowoltaicznej wraz z systemem ładowania urządzeń mobilnych i turystycznych” opracował zespół badawczy w skład którego weszli Witold Pieprzak i Marek Sierota - studenci kierunku "mechanika i budowa maszyn", przygotowując go pod okiem promotora dr. Grzegorza Klimkowskiego. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziecie z niej chętnie korzystali.

W ramach projektu w Instytucie Technicznym powstanie także pracownia dydaktyczna odnawialnych źródeł energii wraz z wyposażeniem. Pracownia wraz z urządzeniami będzie służyła do prowadzenia zajęć dla studentów oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

lawkanowa.png

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję