Rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne w roku akademickim 2020/2021
I ETAP REKRUTACJI
Rejestracja elektroniczna:
Dostęp do systemu rekrutacji elektronicznej jest możliwy:
Kandydat w zależności na jaki kierunek/stopień studiów dokonuje rekrutacji elektronicznej zobowiązany jest załączyć w elektronicznym systemie rekrutacyjnym:
Skany załączanych dokumentów takich jak: dyplom, suplement do dyplomu, świadectwo dojrzałości i inne powinny być kompletne tj. zawierać wszystkie strony danego dokumentu.
1. studia I stopnia oraz studia jednolite magisterskie:
2. studia II stopnia:
ZESKANOWANE DOKUMENTY MUSZĄ BYĆ CZYTELNE I WYRAŹNE!
W przypadku, gdy w trakcie rekrutacji elektronicznej wystąpią trudności z rejestracją lub wgraniem plików kandydat na studia ma możliwość złożenia kompletu dokumentów w Dziale Toku Studiów z zachowaniem wszystkich obowiązujących na Uczelni zasad bezpieczeństwa związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się COVID-19.
II ETAP REKRUTACJI
Kwalifikacja przez Komisje Rekrutacyjne kandydatów na studia.
Dokumenty kandydata będą brane pod uwagę wyłącznie pod warunkiem spełnienia I etapu rekrutacji, w przeciwnym razie dokumenty zostaną odrzucone. Oznacza to, że kandydat, który jedynie zarejestruje się w systemie elektronicznym i nie załączy jednocześnie kompletu dokumentów do systemu elektronicznego nie będzie brany pod uwagę w II etapie rekrutacji.
STUDIA I STOPNIA, STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE
Kandydat na studia I stopnia, studia jednolite magisterskie, po zakończeniu rekrutacji elektronicznej i otrzymaniu decyzji o przyjęciu na studia zobowiązany jest złożyć następujące dokumenty:
1) kopię wraz z oryginałem na podstawie którego Uczelnia dokona poświadczenia za zgodność z przedłożonym dokumentem:
- świadectwo dojrzałości albo świadectwo dojrzałości i zaświadczenie o wynikach egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów lub:
-inny dokument stanowiący podstawę przyjęcia na studia:
2) zaświadczenie lekarskie z zakładu medycyny pracy stwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia nauki na wybranym kierunku studiów, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 28 sierpnia 2014 r. (Dz.U.2014.1144), dotyczy kandydatów na kierunki: mechanika i budowa maszyn, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych.
3) 1 fotografia (o wymiarze 37 x 52 mm, bez nakrycia głowy, na jasnym tle),
4) kandydaci na studia niestacjonarne na kierunek pielęgniarstwo pomostowe składają dyplom uzyskania tytułu pielęgniarki oraz prawo wykonywania zawodu.
STUDIA II STOPNIA
Kandydat na studia II stopnia, po zakończeniu rekrutacji elektronicznej i otrzymaniu decyzji o przyjęciu na studia zobowiązany jest złożyć następujące dokumenty:
1) kopię wraz z oryginałem, na podstawie którego Uczelnia dokona poświadczenia za zgodność z przedłożonym dokumentem:
2) zaświadczenie lekarskie z zakładu medycyny pracy stwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia nauki na wybranym kierunku studiów, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 28 sierpnia 2014 r. (Dz.U.2014.1144), dotyczy kandydatów na kierunki: mechanika i budowa maszyn, pielęgniarstwo, gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych,
3) 1 fotografia (o wymiarze 37 x 52 mm, bez nakrycia głowy, na jasnym tle),
4) zaświadczenie o średniej ocen z całości studiów pierwszego stopnia (nie dotyczy studentów naszej Uczelni), ustalonej zgodnie z regulaminem uczelni i wydane przez uczelnię, w której kandydat ukończył studia, zawierające informację o skali ocen, zgodnie z którą średnia została obliczona (tylko w przypadku jeżeli w suplemencie brak jest informacji o średniej ocen). Dotyczy kierunków: pielęgniarstwo, mechanika i budowa maszyn, gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych, praca socjalna z elementami organizacji i zarządzania, bezpieczeństwo wewnętrzne.
DOKUMENTY WYMAGANE OD CUDZOZIEMCÓW
Kandydat cudzoziemiec na studia wyższe po zakończeniu rekrutacji elektronicznej i otrzymaniu decyzji o przyjęciu na studia zobowiązany jest złożyć w terminie i miejscu ustalonym przez Rektora, dokumenty wymienione powyżej oraz dodatkowo następujące dokumenty:
1) potwierdzoną przez Uczelnię Państwową im. Jana Grodka w Sanoku kserokopię dokumentu stwierdzającego uprawnienie do podejmowania studiów bez ponoszenia opłat zgodnie z art. 324 ust. 2 ustawy PSWiN (np. Karta Polaka, karta pobytu, decyzja administracyjna właściwego organu) ;
2) w przypadku kandydatów ubiegających się o przyjęcie na studia II stopnia:
WAŻNE INFORMACJE
1. W przypadku dokumentów uzyskanych za granicą, Uczelnia może zażądać od kandydata zaświadczenia mówiącego o tym, że świadectwo ukończenia szkoły średniej lub świadectwo maturalne albo dyplom ukończenia studiów wyższych uprawniają w kraju, w którym zostały wydane do podjęcia odpowiednio studiów I stopnia lub studiów II stopnia (w przypadku, gdy informacja taka nie jest zamieszczona na dokumencie uprawniającym do podjęcia studiów). Uczelnia może zażądać od kandydata także informacji o skali ocen przedstawioną w dokumentach, o których mowa powyżej.
2. Cudzoziemcy mogą być przyjmowani na studia w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku prowadzone w języku polskim, jeżeli:
a) ukończą roczny kurs przygotowawczy do podjęcia nauki w języku polskim w jednostkach wyznaczonych przez ministra do spraw szkolnictwa wyższego, albo:
b) posiadają certyfikat znajomości języka polskiego wydany przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako obcego, albo:
c) uzyskają potwierdzenie uczelni przyjmującej na studia, że ich przygotowanie oraz stopień znajomości języka polskiego pozwalają na podjęcie studiów w języku polskim. Cudzoziemcy ubiegający się o przyjęcie na studia w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku w celu uzyskania potwierdzenia uczelni, że ich przygotowanie oraz stopień znajomości języka polskiego pozwalają na podjęcie studiów w języku polskim – zdają sprawdzian z języka polskiego w dniu rekrutacji, wyznaczonym przez Rektora.
3. Cudzoziemcy mogą być przyjmowani na studia w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku, jeżeli:
a) posiadają wizę lub kartę pobytu albo inny dokument uprawniający do pobytu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej;
b) wykazują się dobrym stanem zdrowia, udokumentowanym zaświadczeniem lekarskim, stwierdzającym brak przeciwskazań do podjęcia kształcenia na wybranym kierunku studiów i formie studiów;
c) posiadają polisę ubezpieczeniową na wypadek choroby lub następstw nieszczęśliwych wypadków na okres kształcenia w Polsce albo Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego lub przystąpią do ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia niezwłocznie po rozpoczęciu kształcenia.
d) spełnią warunki rekrutacji określone przez Uczelnię Państwową im. Jana Grodka w Sanoku.
WAŻNE: Kandydat na studia - cudzoziemiec w elektronicznej rekrutacji powinien wpisać imię i nazwisko zgodnie z pisownią w paszporcie.
Wszystkie dokumenty obcojęzyczne muszą być przetłumaczone na język polski. Tłumaczenie powinno być sporządzone przez uprawnionego tłumacza języka polskiego lub konsula polskiego urzędującego w państwie, w którym został wydany dokument.
Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku
ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok
tel.: +48 13 46 55 950
e-mail: rektorat@pwsz-sanok.edu.pl
NIP: 687-17-40-766
Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.