Amelia Piegdoń w projekcie "Studencie, wciśnij start!"

05.05.2020 Kategoria: Uczelnia

Obecnie, tylko mała garstka studentów realizuje swoje pomysły i angażuje się w działalność poza zajęciami na uczelni. ,,Studencie, wciśnij START!” to bezpośredni zwrot do młodych ludzi, aby zaczęli oni szukać swoich pasji i rozwijać je. Film promujący akcję pokazuje konkretne przykłady pasjonatów z różnych dziedzin nauki. Wśród osób biorących udział w projekcie znalazła się Amelia Piegdoń, studentka naszej Uczelni. 

Amelia Piegdoń - przyrodniczka, badaczka lichenolog, popularyzatorka nauki. Studentka na kierunku gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych na Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Dwukrotna stypendystka MNISW w dyscyplinie leśnictwo. Felietonistka i przyrodniczka z aparatem w ręku. 

Oprócz Amelii udział w projekcie wzięli:

Petros Psyllos - elektronik, programista. W ramach swojej działalności zajmuje się wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Student Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. Założyciel dostepnosc.pl. Został uznany przez amerykańską edycję Forbesa za 1 z 30 najlepszych europejskich innowatorów (Forbes 30 Under 30 Europe) oraz wg MIT Review 1 z 10 najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce. Jest laureatem New Europe 100. Prowadził i współtworzył programy TV o wynalazkach FE w TVP1. (www.petrospsyllos.com)

Amanda Moskal - Reporter TV studenckiej studentURa.tv, magazynu akademickiego ,,indeks" emitowanego w tvp3 Rzeszów, pomysłodawca serii ewywiadów ,,przegadane”, reporter i pomysłodawca reportażu ,,Graciarnia u Plastyków”. Studentka UR (prawo) oraz PWTW w Warszawie (akademia dziennikarstwa). Laureatka ogólnopolskiego konkursu literackiego ,,Uebec - kurs na Marzenia edycja 2015”. (e-mail: amandamoskal98@gmail.com).

Piotr „Jaszczur” Śnieguła - aktor, muzyk, kompozytor, instruktor teatralny. Obecnie student międzyuczelnianego kierunku Arteterapia w Katowicach. Od 2013 roku związany z Teatrem "Brama". Współpracował z takimi artystami jak Lech Dyblik, Szymon Jachimek, Eugenio Barba, Grzegorz Dolniak, Arti Grabowski czy Viki Gabor. Finalista 26 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku (e-mail: trzebacosrobic@gmail.com).

Radosław Lewoń - przyrodnik, botanik, popularyzator nauki na Suwalszczyźnie. Absolwent Politechniki Białostockiej, obecnie student leśnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Dwukrotnie nagrodzony stypendium MNISW, finalista ogólnopolskiego konkursu Studencki Nobel 2019 w kategorii: Nauki przyrodnicze i energetyka. (e-mail: radek.lewon@gmail.com).

Oskar Jakubanis - producent, sound designer, wokalista, student reżyserii dźwięku na UAM w Poznaniu. (e-mail: oskar.jakubanis@gmail.com).

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
e-mail: rektorat@pwsz-sanok.edu.pl 
NIP: 687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję