Bohaterom niezłomnym - budowa pomnika ofiar totalitaryzmu hitlerowskiego

16.11.2023 Kategoria: Uczelnia

Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku we współpracy z Gminą Sanok realizuje projekt pn.: „Bohaterom niezłomnym – budowa pomnika ofiar totalitaryzmu hitlerowskiego w Pakoszówce”, który dofinansowany został ze środków pozostających w dyspozycji Ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego Miejsca Pamięci i Trwałe Upamiętnienia w Kraju 2023.

W ramach współpracy Uczelnia zapewnia patronat naukowy nad realizacją projektu oraz będzie współorganizatorem lekcji historycznych dla uczniów Szkoły podstawowej w Pakoszówce. 

Przedmiotem projektu jest budowa pomnika upamiętniającego mieszkańców wsi Pakoszówka, ofiar totalitaryzmu hitlerowskiego, którzy zostali rozstrzelani w dniu 20.03.1944 za udział w ruchu oporu Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich. Pomnik zastąpi istniejący obecnie symboliczny obelisk. Inicjatywa ma upamiętnić bohaterów niezłomnych i być przykładem godnej do naśladowania postawy patriotycznej oraz stać się symbolem wdzięczności społecznej mieszkańców gminy Sanok pamiętających o swoich lokalnych bohaterach.

ministerstwo_kultury_i_dziedzictwa_narodowego.jpg"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego".

pomnik_pakoszowka_tablica_1169_x_779.jpg

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję