Centrum kształcenia studentów fizjoterapii

30.08.2023 Kategoria: Uczelnia

Rektor dr hab. inż. Mateusz Kaczmarski podpisał dzisiaj (30.08.2023 r.) umowę na przebudowę jednego z najstarszych budynków uczelni (bud. B). Obiekt, w którym dawniej uczyli się studenci pielęgniarstwa, edukacji artystycznej czy gospodarki w ekosystemach rolnych i leśnych stanie się już w październiku 2024 r. nowoczesnym centrum kształcenia studentów fizjoterapii.

Przebudowę zrealizuje Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane REMBUD. Przedstawiciele firmy (Tomasz Wojtyna – Prezes, Marta Włodyka – Z-ca Prezesa) podpisali dzisiaj umowę z naszą uczelnią ustalającą koszt inwestycji na ponad 16 mln złotych brutto.

Poza wyżej wymienionymi w spotkaniu wzięli udział:
  • dr hab. n. med. i n. o zdr. Elżbieta Cipora, prof. ucz. - Prorektor UP w Sanoku
  • inż. Lesław Siedlecki - Kanclerz UP w Sanoku
  • mgr Arkadiusz Sabat - Zastępca Kanclerza UP w Sanoku
  • oraz przedstawiciele mediów.
Wizualicacja budynku po przebudowie