Dr hab. Piotr Frączek, prof. ucz. członkiem Polskiej Komisji Akredytacyjnej

04.12.2023 Kategoria: Uczelnia

Tak jak zapowiadaliśmy w minionym tygodniu po wyborze Rektora Uczelni na funkcję wiceprzewodniczącego Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych, pragniemy dzisiaj przekazać kolejne wspaniałe wiadomości.

Mamy zaszczyt poinformować, że dyrektor Instytutu Nauk Społecznych dr hab. Piotr Frączek, prof. ucz. został powołany na członka Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kadencję 2024-2027.

To kolejne wielkie wyróżnienie jakie spotyka osoby związane z Uczelnią w ostatnim czasie. Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz szkolnictwa wyższego w Polsce.

Polska Komisja Akredytacyjna jest niezależną instytucją działającą na rzecz zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia. Podstawowymi celami działań Komisji są: dbałość o spełnianie standardów jakościowych przyjętych dla szkolnictwa wyższego, nawiązujących do najlepszych wzorców obowiązujących w europejskiej i globalnej przestrzeni edukacyjnej, oraz wspieranie uczelni publicznych i niepublicznych w procesie doskonalenia jakości kształcenia, a także budowania kultury jakości. Działania te zmierzają do zapewnienia absolwentom polskich szkół wyższych wysokiej pozycji na krajowym i międzynarodowym rynku pracy, a także do zwiększenia konkurencyjności polskich uczelni jako instytucji europejskich.

fraczek.png