Dr Monika Brewczak z Brązowym Krzyżem Zasługi

13.12.2018 Kategoria: Uczelnia

Miło nam poinformować, że Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 12 września 2018 roku o nadaniu odznaczeń, starszy wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku w Sanoku Pani dr Monika Brewczak została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi, za zasługi dla kultury i oświaty. Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych odbyła się 11 grudnia w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Pani dr Monika Brewczak, otrzymała odznaczenie z rąk Pani Wicewojewody Podkarpackiego, Lucyny Podhalicz. O przyznanie nagrody wniosek do Prezydenta RP składał Wojewoda Podkarpacki, do którego wystąpił Starosta Sanocki.

Krzyż Zasługi ustanowiony w 1923 r. nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną. Krzyż Zasługi może być nadany tej samej osobie w każdym stopniu dwukrotnie. Przed nadaniem Krzyża Zasługi wyższego stopnia powinny upłynąć co najmniej 3 lata. Odstępstwo od tej zasady dopuszczalne jest wyjątkowo.

Dzieli się na trzy stopnie:

I stopień Złoty Krzyż Zasługi,
II stopień Srebrny Krzyż Zasługi,