Dzień Ratownictwa Medycznego i nowe karetki dla Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku

12.10.2022 Kategoria: Uczelnia

W Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyła się uroczystość  lokalnego Dnia Ratownictwa Medycznego (wojewódzkie obchody zaplanowano na 25 października w Rzeszowie), połączona z przekazaniem nowych ambulansów Bieszczadzkiemu Pogotowiu Ratunkowemu w Sanoku.

DRM został powołany Ustawą z dnia 8 września 2006 o Państwowym Ratownictwie Medycznym. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, parlamentarzyści, władze samorządowe, duchowni, służby mundurowe, reprezentanci środowisk lokalnych, biznesu, studenci Instytutu Medycznego Uczelni oraz pracownicy BPR w Sanoku.

Uroczystość rozpoczęła się od briefingu prasowego Wojewody Podkarpackiej Pani Ewy Leniart, następnie uczestnicy przeszli do auli Centrum Sportowo-Dydaktycznego.

Gości powitali organizatorzy wydarzenia – Rektor Uczelni Państwowej w Sanoku dr inż. Mateusz Kaczmarski oraz  Dyrektor Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Sanoku Beata Pieszczoch.

W sowich wystąpieniach zaproszeni goście podkreślali znaczenie zawodu ratownika medycznego oraz poświęcenie i zaangażowanie tej grupy zawodowej w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego.

Podczas części oficjalnej wykłady wygłosili Jakub Dzik – dyrektor Wydziału Ratownictwa i Powiadomienia Ratunkowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie oraz dr. hab. n. med. i n. o. zdr. Wojciech Roczniak – nauczyciel akademicki Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku.

fot. Powiat Sanocki, biuro prasowe PUW