ERASMUS+ - monitoring i ocena realizacji programu w PWSZ

30.08.2017 Kategoria: Uczelnia

21 lipca br. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku gościła przedstawicieli Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowej Agencji Programu Erasmus+, którzy odwiedzili uczelniane Biuro Karier, Promocji i Współpracy w ramach wizyty monitorującej realizację programu Erasmus+ Uczelni.

Jej celem było omówienie sposobu organizacji i realizacji programu w roku akademickim 2016/2017 w Uczelni w kontekście postanowień Karty Erasmusa dla szkolnictwa wyższego. Przedstawiciele spotkali się nie tylko z pracownikami Biura Karier, Promocji i Współpracy zaangażowanymi w realizację programu Erasmus+ w Uczelni, ale także studentami, którzy z programu Erasmus+ skorzystali. Wnioski z wizyty – dodajmy, że bardzo dla Uczelni korzystne - w formie raportu przekazane zostały przedstawicielom Władz Uczelni, z Panią Rektor Elżbietą Ciporą na czele.
Przedstawiciele Agencji nie zgłosili żadnych zastrzeżeń do organizacji i realizacji programu Erasmus+, a wręcz wyrazili uznanie dla PWSZ za skrupulatne i rzetelne wypełnianie obowiązków płynących z posiadania Erasmus+ Charter.
Na ocenę składała się analiza uczelnianej dokumentacji programu, a także poszczególnych wytycznych, takich jak sposób informowania o projekcie, działania promujące mobilność studentów i pracowników w programie, zasady kwalifikacji studentów, pracowników, procedura zaliczania okresu studiów zrealizowanego za granicą, formy uznania (docenienia) mobilnych pracowników, informacje dla zagranicznych studentów i pracowników wybierających Polskę jako kraj docelowy, lista umów międzyinstytucjonalnych ważnych itp.
Mamy nadzieję, że zachęci to tak studentów, jak i pracowników, do korzystania z możliwości, jakie daje program Erasmus+, wszak „Erasmus+ zmienia życie, otwiera umysły”!

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję