Informacje dotyczące sesji egzaminacyjnej w semestrze letnim 2019/2020

26.05.2020 Kategoria: Uczelnia

Informacje dotyczące sesji egzaminacyjnej w semestrze letnim 2019/2020 w związku z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się COVID-19

W związku ze zbliżającą się sesją egzaminacyjną letnią oraz towarzyszącą jej trudną sytuacją epidemiologiczną w kraju pojawia się wiele pytań, wątpliwości oraz obaw dotyczących zaliczenia sesji egzaminacyjnej.
Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku przedstawia najważniejsze informacje dotyczące terminów oraz form przeprowadzania zaliczeń i egzaminów:

• sesja egzaminacyjna:
  • sesja egzaminacyjna letnia 2019/2020 trwa od 8 czerwca 2020 r. do 21 czerwca 2020 r.;
  • sesja egzaminacyjna poprawkowa letnia 2019/2020 trwa od 7 września 2020 r. do 20 września 2020 r., ale ostatecznym dopuszczalnym terminem przesunięcia sesji egzaminacyjnej jest dzień 30 września 2020 r.
  • egzaminy w sesji:
  • decyzję w sprawie formy przeprowadzenia egzaminów – forma zdalna lub tradycyjna - podejmują Kierownicy Zakładów, a zatwierdzają Dyrektorzy Instytutów;
  • egzaminy w formie zdalnej („w trybie online”) mogą odbywać się z wykorzystaniem metod i technik komunikowania na odległość, m.in. poprzez platformę e-learningową w szczególności MS Teams;
  • wszystkie pozostałe egzaminy i zaliczenia odbywające się w formie tradycyjnej na terenie Uczelni zostaną przeprowadzone z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa i z zachowaniem szczególnych środków ostrożności, takich jak: zachowanie minimum 1,5 metrowej odległości, używanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos oraz rękawiczek.