Instytut Techniczny dziećmi stoi!

18.06.2019 Kategoria: Uczelnia

W ubiegłym tygodniu dzieci z klasy 2 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku miały okazję poczuć się studentami mechaniki i budowy maszyn sanockiej PWSZ. Wszystko za sprawą dra Daniela Nycza – wykładowcy w Instytucie Technicznym – który to zorganizował dla uczniów zajęcia z podstaw robotyki.

Dzieci wysłuchały krótkiego wykładu o robotach, po czym zmierzyły się z pierwszym w życiu kolokwium. Wszyscy bezbłędnie zaliczyli i w nagrodę odbyli zajęcia laboratoryjne z robotami mBot i Ozobot.

Samo zwiedzanie Instytutu Technicznego było dla dzieciaków nie lada frajdą – maszyny, obrabiarki, sterowniki, roboty, linie produkcyjne… i wszystko to w zasięgu ich ręki. Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom dzieci nie zatracą wrodzonej ciekawości do świata nauki i techniki i już wkrótce mury Instytutu Technicznego wypełnią młodzi naukowcy.

A my już dziś zachęcamy trochę starszą młodzież do rekrutacji na studia I i II stopnia w Instytucie Technicznym!