Kolejne wsparcie finansowe dla sanockiej Uczelni

15.07.2021 Kategoria: Uczelnia

W środę 14 lipca w Urzędzie Marszałkowski Województwa Podkarpackiego odbyła się uroczystość przekazania wsparcia dla podkarpackich uczelni, na inwestycje realizowane przez poszczególne szkoły wyższe. W tym roku Zarząd Województwa na zadania te przeznaczył milion złotych.

01.jpg

Wśród uczelni, które uzyskały wsparcie finansowe znalazła się Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku, która otrzymała dofinansowanie w kwocie 80 tys. zł na realizację przedsięwzięcia pn. Wyposażenie laboratorium maszyn technologicznych i programowania (laboratorium badawczo-dydaktyczne) umożliwiające kształcenie praktyczne na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn (studia II stopnia).

06.jpg

Na uroczystości Uczelnię reprezentowali Rektor dr inż. Mateusz Kaczmarski oraz Prorektor dr hab. Elżbieta Cipora, prof. ucz. 

W imieniu Zarządu Województwa umowy podpisywał wicemarszałek Piotr Pilch, podkreślający rolę Województwa, które od lat wspiera podkarpackie szkoły wyższe, zarówno publiczne, jak i prywatne, mając świadomość, jak ważny jest ich rozwój dla zwiększenia potencjału regionu. W imieniu nagrodzonych, podziękowania na ręce Marszałka Władysława Ortyla, Wicemarszałka Piotra Pilcha oraz całego Zarządu Województwa złożył Rektor sanockiej Uczelni dr inż. Mateusz Kaczmarski. 

21.jpg

Aby ubiegać się o wsparcie, uczelnie musiały złożyć wnioski. W wyniku naboru ogłoszonego przez zarząd województwa wpłynęło 10 takich wniosków. Wszystkie przeszły ocenę formalną i merytoryczną i wszystkie uzyskały wsparcie finansowe.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego oraz fotorelacji z uroczystości. 

Fot. Anna Magda
Wideo Mateusz Romankiewicz
Biuro Prasowe UMWP

Galeria zdjęć

Uczelnia Państwowa
im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 55 950 
rektorat@up-sanok.edu.pl 
NIP  687-17-40-766

bip.png

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.

Akceptuję