Kolejny patent Profesora Zwolaka

12.07.2018 Kategoria: Uczelnia

Szanowni Państwo – miło nam poinformować, że wykładowca Instytutu Technicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku, dr hab inż. Jan Zwolak, prof. PWSZ otrzymał kolejny już patent, tym razem na wynalazek pod nazwą „Powłoka ochronna na łopatki sprężarki silnika turbinowego” .

Przedmiotem wynalazku jest powłoka ochronna na łopatki sprężarki silnika turbinowego, zabezpieczająca je przed zużywaniem erozyjnym w warunkach pracy silnika oraz zwiększająca trwałość łopatek w warunkach dużego zapylenia i uderzania o nie ciał obcych zasysanych wraz z powietrze, np. z otoczenia pasa startowego lotniska.

Serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi i życzymy dalszych sukcesów w karierze naukowej i badawczej!

skanowanie.jpg