Koło Naukowe Młodych Pedagogów zbiera fundusze dla Fundacji Wielkie Serce

16.05.2018 Kategoria: Uczelnia

Koło Naukowe Młodych Pedagogów zaprasza do udziału w zbiórce pieniędzy dla Fundacji Wielkie Serce w ramach ogólnopolskiej akcji Kilometry Dobra!
Fundacja powstała z myślą o wspieraniu rodzin i systemu pieczy zastępczej. Poprzez swoje działania ma na celu pomoc i wspieranie rodziny w każdej sytuacji. Każda RODZINA jest WAŻNA. Każde dziecko ma prawo do szczęśliwego dzieciństwa. Każde dziecko ma prawo do RODZINY.
Jak wspierają rodzinę?
W szczególności poprzez:
• indywidualną pomoc rodzinom w dostępie do specjalistów: lekarza, psychologa, prawnika;
• pomoc w przygotowaniu dzieci / wychowanków do samodzielnego życia;
• pomoc rodzinom w trudnych sytuacjach rodzinnych;
• propagowanie i tworzenie ruchu rodzicielstwa zastępczego;
• propagowanie wiedzy z zakresu praw dzieci i rodziny;
• reagowanie na sytuacje skierowane przeciwko dzieciom, krzywdzące i naruszające ich prawa, ale również przejawy złości, agresji i nienawiści występujące wśród dzieci i młodzieży poprzez założenie tzw. „skrzynki korczakowskiej”;
• organizację konferencji, eventów, szkoleń, warsztatów dla rodziców i młodzieży,
• organizację kolonii, obozów, integracyjnych wyjazdów rodzinnych o charakterze integracyjnym oraz terapeutycznym.
Aktualnie potrzebują funduszy, które umożliwią im podejmowanie tych działań. Stąd też pomysł na włączenie się w zbiórkę. Pamiętajcie że każdy grosz się liczy, dlatego zapraszamy do udziału w akcji. Członkinie KNMP będą kwestować do końca tego tygodnia na terenie uczelni – będą chodziły ze specjalną puszką zarejestrowaną w fundacji.
Zapraszamy do podzielnia się z potrzebującymi
Patrycja Pater

Linki: