Komunikat Rektora w sprawie szczepień nauczycieli akademickich

15.02.2021 Kategoria: Uczelnia

KOMUNIKAT nr 3/21 Rektora Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku
z dnia 15 lutego 2021 r. w sprawie: zasad systemu szczepień przeciwko COVID-19 dla nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia w UP w Sanoku

Rektor Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku informuje, że:
1. Od dzisiaj 15 lutego br. od godz. 8:00 do dnia 18 lutego b.r. do godz. 15.00 prowadzona jest rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia w UP w Sanoku.

2. Do udziału w szczepieniach są uprawnione osoby spełniające następujące kryteria:
a) nauczyciele akademiccy i inne osoby prowadzące zajęcia,
b) urodzone po 31 grudnia 1955 r.
c) aktualnie zatrudnione w UP w Sanoku.
Nauczyciel akademicki, który pracuje w więcej niż jednej uczelni lub współpracuje z więcej niż jedną uczelnią, może zgłosić się do zaszczepienia tylko w jednej uczelni. Rekomenduje się tę uczelnię, która jest podstawowym miejscem pracy.

3. Za zapisy odpowiedzialni są koordynatorzy uczelniani ds. szczepień. Koordynatorami z ramienia Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Grodka w Sanoku są pracownicy Działu Kadrowo-Płacowego:

• mgr Joanna Starościak,
  • mgr Aneta Żerlak.

Zgłoszenia woli szczepienia można dokonać drogą elektroniczną przesyłając wiadomość na adres: kadry-place@up-sanok.edu.pl  podając w wiadomości aktualny numer telefonu.
W razie pytań prosimy o kontakt z uczelnianymi koordynatorami ds. szczepień pod nr tel. 13 46 55 966.

4. Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dot. szczepień przeciwko COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki.

5. W związku z obowiązkiem wynikającym z art. 13 Rozporządzenia UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej: RODO) poprzez wyrażenie woli szczepienia przeciw COVID – 19, osoby wyrażające wolę szczepienia wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w postaci imienia (imion), nazwiska, numer telefonu, numer PESEL, a w przypadku braku numeru PESEL – daty urodzenia, serii i numeru paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość, przez Ministra Edukacji i Nauki w celu organizacji procesu szczepień.
Jednocześnie osoby wyrażające wolę szczepienia wyrażają zgodę na udostępnienie tych danych Ministerstwu Zdrowia, Centrum e-Zdrowie oraz Narodowemu Funduszowi Zdrowia w celu organizacji i realizacji procesu szczepień.

szczepienia.jpg