KOPA GROSZA – w tym roku zbieramy dla Izy!

25.05.2018 Kategoria: Uczelnia

Groszaki mamy wszędzie – w portfelu, w kieszeniach, w torbach, na półce w samochodzie... A może by je tak pozbierać? Naprzeciw temu codziennemu marnotrawstwu wychodzą studenci pracy socjalnej skupieni w Kole Naukowym „Pomocna Dłoń”, którzy co jakiś czas organizuja zbiórki groszaków o nominałach od 1 gr do 5 zł, a zebrane kwoty przekazują potrzebującym.
W tym roku akcja już trwa, a jej zakończenie planowane jest na koniec czerwca. Zebrana kwota przekazana zostanie utalentowanej studentce PWSZ w Sanoku – Izie Kaciubie.
Iza to przesympatyczna, zawsze uśmiechnięta dziewczyna, która w PWSZ w Sanoku ukończyła I stopień studiów licencjackich na kierunku praca socjalna, po czym – na tym samym kierunku – podjęła studia magisterskie. Jest osobą niepełnosprawną, od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe, ale nie przeszkadza jej to w realizacji marzeń.
Iza śpiewa. Występuje na koncertach obok wybitnych polskich śpiewaków, solistów Opery Śląskiej w Bytomiu, Opery Krakowskiej i artystów Krakowskiej Piwnicy pod Baranami, a nawet Opery Lwowskiej. Ma w swoim dorobku nagrania dla polskiego radia i telewizji. Od kilku lat poważnie inwestuje w swój talent i kształci się wokalnie w Prywatnej Szkole Wokalno-Aktorskiej w Krośnie pod kierunkiem dyrektora szkoły Marka Wiatra, pokonując nie tylko kilometry, ale i wiele barier oraz trudności związanych z chorobą.
Pozbierajcie grosze dla Izy i przynieście do rektoratu. Oczywiście, sprawniej byłoby, jeśli akcją pokierowaliby starostowie, ale można również zrobić to indywidualnie (i niekoniecznie trzeba się finansowo ograniczać:)

A gdybyście jeszcze Izy nie widzieli i nie słyszeli, to zajrzyjcie tu: