Kwitnie współpraca PWSZ w Sanoku ze szkołą w Kenii

16.02.2018 Kategoria: Uczelnia

W ostatnich dniach w kenijskiej szkole Mary’s Junior  School  w Malindi  przebywali pracownicy naszej uczelni – mgr Maria Kuzin oraz  prof. Wojciech Walat. Szkoła ta stale rozrasta się, a rodzice coraz chętniej zapisują do niej swoje dzieci. Liczba uczniów z 260 w ubiegłym roku wzrosła do 400 w roku obecnym. W szkole kontynuowane jest dożywianie dzieci (miska kaszy i woda), a także dzięki staraniom dyrektora, pana Filipa Kimaro tworzony jest oddział przedszkolny. Nauczyciele z tej szkoły chętnie korzystają z doświadczeń polskiej szkoły, a w swojej pracy wykorzystują pomoce dydaktyczne przywiezione z Polski. Podczas tego spotkania otrzymali piłki, stroje piłkarskie, tablice dydaktyczne, książki, przybory szkolne, zabawki  dla uczniów, a nauczycielom wręczono reprezentacyjne koszulki. Przekazano im także prace plastyczne sanockich przedszkolaków, a te, które przedstawiały bałwana i zimowe krajobrazy sprawiły im największą radość. W zamian za prezenty pokazały piękne, afrykańskie tańce i zabawy. Szkoła Mary’s Junior School jest przyjazna, otwarta, chętnie przyjmuje wolontariuszy do pracy z dziećmi. Wyrażamy nadzieję, że takie plany uda nam się wkrótce zrealizować.