Mali żacy na pracy socjalnej

09.12.2019 Kategoria: Akademia Małego Żaka

W Instytucie Społeczno-Artystycznym na kierunku praca socjalna odbyły się kolejne zajęcia w ramach Akademii Małego Żaka działającej przy Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku.

Mali żacy tym razem mogli dowiedzieć się jak być dobrym kolegą i koleżanką oraz czy warto zostać wolontariuszem. Gry, zabawy, inscenizacje przygotowane przez prowadzących  miały za zadanie wyzwolić w dzieciach poczucie obowiązku, pomocy drugiej osobie. Trzeba przyznać, że mali żacy poradzili sobie z nimi doskonale.

Ponieważ data przeprowadzenia zajęć zbiegła się z obchodzonym Mikołajem nagrodą za aktywny udział w zajęciach i wzorowe zachowanie, była wizyta Św. Mikołaja, który obdarował dzieci słodkimi upominkami. Oczywiście, niektóre z dzieci próbowały doszukać się w Mikołaju innej osoby, ale czy udało im się to? Niech to pozostanie tajemnicą...dzieci i Mikołaja ;)

Serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi Dudzińskiemu i studentom pracy socjalnej za pomoc w zorganizowaniu zajęć.