Na pedagogice rządziły Minionki:)

09.04.2018 Kategoria: Uczelnia

W murach PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku po raz siódmy odbył się bal dla dzieci zorganizowany przez Naukowe Koło Młodych Pedagogów. Do tej pory imprezy takie organizowane były w czasie karnawału, tym razem jednak postanowiono uczcić przybycie tak długo wyczekiwanej wiosny. Co roku zabawy dla dzieci odbywały się pod innym hasłem, zazwyczaj związanym z zainteresowaniami przedszkolaków, tym razem był to "Wiosenny bal z Minionkami”. Wzięły w nim udział dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Sanoku.
Wszystkie elementy scenografii – girlandy balonów, rysunki, minionkowe kule, kolorystyka oraz propozycje zabaw, stroje i muzyka były przemyślane i przygotowane dużo wcześniej. Studentki pedagogiki, wraz z opiekunką koła Patrycją Pater, wykazały się dużą kreatywnością i zadbały o każdy szczegół – założenie było takie, by wszystko wpisywało się w tematykę „minionkową” – związaną z bohaterami bardzo lubianego przez dzieci filmu animowanego.
Przedszkolakom bardzo przypadły do gustu zabawy muzyczno-ruchowe prowadzone przez studentki, chętnie uczestniczyły też w zawodach z wiedzy przyrodniczo-sprawnościowej. Efektem piątkowej imprezy było nie tylko zadowolenie najmłodszych, ale korzyści, jakie odnieśli z niej młodzi pedagodzy, którzy stali się bogatsi o nowe doświadczenia.
– Od początku istnienia, czyli od 2011 roku, Koło Naukowe Młodych Pedagogów nastawione jest na rozwój naukowy oraz umiejętności niezbędnych w pracy nauczyciela, czego przejawem są liczne imprezy, konferencje i działania na rzecz środowiska lokalnego – mówi wykładowca PWSZ, Patrycja Pater. – Dzięki zaangażowaniu w bal dla dzieci przedszkolnych studentki rozwijają nie tylko umiejętności organizacyjne związane z przygotowaniem dekoracji, scenariusza zabaw, a następnie przeprowadzeniem imprezy, ale również umiejętności koordynacji współpracy z innymi organizacjami działającymi w Uczelni – na przykład z Zakładem Edukacji Muzycznej. Warto zaznaczyć, że co roku staramy się, aby dzieci otrzymały od nas drobny upominek – tym razem były to własnoręcznie wykonane minionkowe pojemniki na kredki, ołówki i długopisy. Ponadto dbamy, aby przedszkolaki otrzymały drobny poczęstunek. I tu należą się podziękowania dla Piekarni Jadczyszyn Sp. z o.o. w Sanoku, która przekazała na ten cel pyszne muffiny. Osobiście jestem wdzięczna moim podopiecznym za zaangażowanie, kreatywność i serce, jakie wkładają w przygotowanie i przeprowadzenie balu. Bez nich nie udałoby się zorganizować tak wspaniałej zabawy, a przecież zadowolenie najmłodszych jest najważniejsze.