O wodorze w sanockiej Uczelni

19.08.2021 Kategoria: Uczelnia

W Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyła się konferencja pt. „Miasto Sanok a Podkarpacka Dolina Wodorowa - szanse i wyzwania”. Inicjatorem konferencji był Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie.

Wzięli w niej udział wojewoda podkarpacki, wicemarszałek woj. podkarpackiego, rektor Politechniki Rzeszowskiej, prorektor Uczelni Państwowej w Sanoku, burmistrz miasta Sanoka, prezes Autosan SA, prezes SPGK, przewodniczący Komitetu Technologii Wodorowych w Krajowej Izbie Gospodarczej, wicestarosta sanocki, wójtowie gmin powiatu sanockiego, przedstawiciele podmiotów gospodarczych.

Wg. wojewody podkarpackiego Ewy Leniart Sanok ma możliwość odegrać istotną rolę w powodzeniu tego przedsięwzięcia i być jednym z największych jego beneficjentów. Tu jest ulokowana produkcja pojazdów gotowych do implementacji zasilania wodorowego. Tu powstają gotowe rozwiązania, na które nie musimy czekać latami.