Po premierowo...

19.12.2018 Kategoria: Uczelnia

14 grudnia 2018 r. mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczyć film o Radiu Bieszczady autorstwa naszego absolwenta Piotra Piegzy. Niepowtarzalną, bo była to premiera a zarazem jedyny oficjalny, publiczny pokaz tego filmu! Kto nie był, niech żałuje J

W premierze wzięły udział osoby związane z Radiem Bieszczady od początku jego istnienia – założyciele, redaktorzy, reporterzy, prowadzący audycje autorskie, które z nie lada wzruszeniem śledziły historię fenomenu jakim niewątpliwie było Radio Bieszczady.  To kameralne spotkanie poprowadził sam autor w asyście promotora swojej pracy licencjackiej dra hab. Tomasza Chomiszczaka, (a jednocześnie autora audycji literackiej w Radiu Bieszczady), którzy w luźnej rozmowie przedstawili kulisy powstania filmu, problemy i anegdoty towarzyszące tworzeniu dokumentu. Sam film dobry, rzeczowy i naprawdę ciekawy – spotkał się z aplauzem publiki. A po premierze wspomnienia, dyskusje, żarty… Panie Piotrze gratulujemy!!!

A tych, którzy nie wiedzieli zapraszamy do obejrzenia choć kilku kadrów z filmu uwiecznionych przez (też naszą absolwentkę) Edytę Wilk.

Autorem filmu jest Piotr Piegza, już teraz absolwent naszej uczelni, który pracował w Radiu Bieszczady i postanowił w 10 lat po zamknięciu tej rozgłośni zrobić pełnometrażowy dokument (niektóre fragmenty filmu są lekko inscenizowane, co podkreśla jego autorski charakter).

Film jest zatytułowany „89,5”, w nawiązaniu do częstotliwości, na której Radio nadawało w Sanoku i powstał jako praktyczna część pracy licencjackiej na kierunku nowe media, reklama, kultura współczesna. Pełny tytuł tej pracy brzmi: Historia i znaczenie lokalnej rozgłośni radiowej na przykładzie filmu dokumentalnego o Radio Bieszczady pt. „89,5” (promotor: dr hab. prof. PWSZ Tomasz Chomiszczak, konsultant techniczny: mgr Grzegorz Bończak).