"Posłuchaj, posłuchaj, oo tak, Radio Bieszczady umhh"!

11.12.2018 Kategoria: Uczelnia

Autorem filmu jest Piotr Piegza, już teraz absolwent naszej uczelni, który pracował w Radiu Bieszczady i postanowił w 10 lat po zamknięciu tej rozgłośni zrobić pełnometrażowy dokument (niektóre fragmenty filmu są lekko inscenizowane, co podkreśla jego autorski charakter).
Film jest zatytułowany „89,5”, w nawiązaniu do częstotliwości, na której Radio nadawało w Sanoku i powstał jako praktyczna część pracy licencjackiej na kierunku nowe media, reklama, kultura współczesna. Pełny tytuł tej pracy brzmi: Historia i znaczenie lokalnej rozgłośni radiowej na przykładzie filmu dokumentalnego o Radio Bieszczady pt. „89,5” (promotor: dr hab. prof. PWSZ Tomasz Chomiszczak, konsultant techniczny: mgr Grzegorz Bończak).
Premiera – i zarazem jedyny oficjalny, publiczny pokaz – odbędzie się w piątek 14 grudnia o godz. 18.00 w auli Centrum Sportowo-Dydaktycznego PWSZ.

rb_ver_2_smaller.jpg