"PWSZ w dobrej formie" - START!

13.02.2018 Kategoria: Uczelnia

12 lutego br. ruszyła zorganizowana po raz pierwszy na naszej uczelni akcja "PWSZ w dobrej formie". Przez następne trzy miesiące osoby, które zgłosiły się do programu, będą wdrażać w życie zasady zdrowego odżywiania i prawidłowego komponowania posiłków, a także aktywnie uczestniczyć w zajęciach ruchowych.
- Pomysł na akcję „PWSZ w dobrej formie” zrodził się na jednym ze spotkań u pani rektor Elżbiety Cipory – mówi Krzysztof Sośnicki, kierownik Zakładu Ratownictwa Medycznego PWSZ, współorganizator uczelnianego programu. – Celem miała być poprawa zdrowia i kondycji fizycznej pracowników, dlatego też nawiązaliśmy współpracę z Bonne Santé – firmą, która prowadzi kuracje dopasowane do indywidualnych potrzeb i zajmuje się ustalaniem diet. Naszym pracownikom zaplanowaliśmy również zajęcia sportowe. W tym zakresie współpracują z nami wuefiści PWSZ Sanok, Barbara Nikody i Mateusz Kowalski, którzy w Centrum Sportowo-Dydaktycznym będą prowadzić zajęcia z uczestnikami akcji. Fitness, siatkówka, siłownia czy zumba z Moniką Kijowską – na pewno każdy znajdzie coś, co będzie mu odpowiadać. Na zakończenie akcji wyłoniony zostanie zwycięzca, dla którego przygotowana jest nagroda specjalna – miesięczna kuracja w firmie Bonne Santé.
Na spotkaniu inauguracyjnym przedstawicielki tej firmy – Agnieszka Żebracka i Elżbieta Kolbuch – przedstawiły obowiązujące podczas trwania akcji zalecenia dietetyczne i założyły wszystkim indywidualne konta, gdzie co dwa tygodnie odnotowywać będą postępy, czyli zmiany w składzie masy i składu ciała uczestników.
- Dbam o siebie od zawsze, ćwiczę, jeżdżę na rowerze, dużo spaceruję – mówi Ludmiła Komardin, pełnomocnik rektora ds. osób niepełnosprawnych. – Mam własny zestaw ćwiczeń, które praktykuję codziennie, bo uważam, że kondycja fizyczna nie tylko pomaga utrzymać w dobrym zdrowiu ciało, ale i umysł.
Opieka dietetyków, świetna baza treningowa, doświadczeni trenerzy i duży wybór możliwych aktywności – czy to może się nie udać? Wszystkim uczestnikom akcji życzymy wytrwałości i jak najlepszych wyników!